Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha észrevettem ma, hogy...

Ha észrevettem ma, hogy lábgombám van, akkor kb mikorra múlik el? És mit kell tudni a lábgombáról?

Figyelt kérdés

Mintha ki lenne dörzsölődve két lábujjam között. apukám szerint lábgomba

Mitől alakulhatott ki? (olvastam, hogy a zárt cipőtől, de 2 hete ki sem mozdultam itthonról fél óránál tovább

és hogyan mulaszthatom el?

és akkor a strandfürőbe se mehetek pénteken?


előre is köszönöm

15 l


2013. júl. 1. 23:20
 1/5 A kérdező kommentje:
és nem i hámlik és nem is viszket
2013. júl. 1. 23:26
 2/5 anonim ***** válasza:
Mehetsz, csak majd másoknak is lesz lábgombája, de hát a strand már csak ilyen. Patikában lehet rá kapni kenőcsöt, pár hét alatt elmúlik. De nem ártana a cipellőidet kifertőtleníteni, meg ecetes vízben kimosni a zoknikat, ha használtál az utóbbi időben, biztos, ami biztos. Meg a fürdőben is fertőtlenítsetek otthon, különösen a tusolót, vagy a kádat - ami van.
2013. júl. 1. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Csak bőrgyógyász tudja diagnosztizálni, mutasd meg neki. aztán a patikában vehetsz rá spray-t, néhány hétig kell fújkálni naponta többször.
2013. júl. 1. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Péntekig még meg tudod mutatni, és akkor tudod, hoyg mehetzs-e a fürdőbe. Fertőző betegséggel nem szabad bemenni, ki is van írva.
2013. júl. 1. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Marhaság! A lábgomba nem olyan fertőző betegség, ami miatt ne mehetnél közösségbe. Bőrgyógyásznak megmutathatod, de egy patikus is tud adni ellene valamilyen szert. Interneten olvass utána. Még az sem biztos, hogy lábgombád van. Lehet csak az izzadság kicsípte a bőröd. Használj külön lábtörlőt, minden nap tiszta zoknit vegyél. Természetesen mossál lábat is. Nem egy halálos kór ez...
2013. júl. 1. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!