Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ki hogyan tapasztalja: fiatala...

Ki hogyan tapasztalja: fiatalabb ismerőseid közül többeknek is van valamilyen súlyosabb, akár krónikus betegsége?

Figyelt kérdés
Környezetemben - életkortól függetlenül - sokan frontérzékenyek, fejfájósak. Többen is allergiásak (laktóz, liszt), illetve pajzsmirigy betegségben szenvednek. Fiatalabb cukorbeteg, illetve hipertóniás ismerősöm kevés van.
2021. aug. 3. 18:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Laktoz sok, pcos, endometriozis, inzulinrezisztencia, pajzsmirigy + szorongasos, depresszios zavarok is. 30 alatt vagyunk.
2021. aug. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A frontérzékenység, fejfájásra való hajlam miért lenne krónikus, pláne SÚLYOS betegség? Nyilván ha agydaganat váltja ki, az más, de egyébként nem kéne ezt ennyire túldramatizálni.

Az allergia is tág fogalom, szénanáthája rengeteg embernek van, de szerencsére mégse krónikus betegek több millióan. A laktózérzékenységnek is vannak szintjei, van, aki egy egészen pici mennyiségtől is rosszul lesz, más csak attól, ha pl egy nagy pohár tejet iszik meg. Mogyorónál is van, aki csak kicsit viszket tőle, más meg már attól súlyos állapotba kerül, ha csak belégzi. Na ja, utóbbi eset azért már súlyos.

Cukorbetegségnél az 1-es típusú az kisgyermekkorban kialakulhat már. De alapvetően a diabétesz sem egy homogén dolog, lehet, valakinek elég csak az étkezésére odafigyelni, más meg szúrja magát, de ez szerencsére azért ritkább.

Magas vérnyomás genetikailag is örökölhető, ez megint csak nem korfüggő ilyenkor. Ráadásul ha pl csak ilyen üzemorvosi mérésekről van szó, az fals értéket is adhat, ha valaki pl előtte bedobott egy kávét, energiaitalt.

2021. aug. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen, nem is egy.
2021. aug. 3. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem nagyon vannak.

Egy barátnőm inzulinos cukorbeteg, nekem a több (térd, könyök, kéz-láb kisizületek, csukló) izületet érintő izületi fájdalom okozott már jó sok kellemetlenséget (kb nincs olyan nap, hogy ne fájna valamim, ugy, hogy sokat teszek azért, hogy minél kevesebb fájdalmam legyen), van egy ritka, rendszeres kórházi kezelést igénylő neurológiai betegségem, (ezzel mostmár a hétköznapokban nekem semmi teendőm, de a dg előtti fél évet az ellenségemnek se 🙈, ill. glaucoma miatt is rendszeres (3 havonkénti) kontrollra járok (ez a hétköznapokban néhány dolgot betartva, nehány dologra odafigyelve teljesen oké).

De én baráti-ismerősi körben nagyon “kiemelkedem” ezekkel 😂

25 vagyok amugy

2021. aug. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen. Köztük, nekem is. Ez van. Nem kértem, jött és kész. Megtanulok élni vele, nagyon mást nem tehetek.
2021. aug. 3. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!