Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Idős, krónikus beteg emberrel...

Idős, krónikus beteg emberrel ápolásira menni vélemények vagy tapasztalatok?

Figyelt kérdés

A nagyszüleimet szeretném megápolni, mert nem tudják már a mindennapi teendőiket ellátni, súlyos fogyatékossággal élnek, és sajnos most elveszítettem a vírus miatt az állásomat.

Átmenetileg (kb. 2 évig) szeretnék ápolásira elmenni velük. Eddig más személy ápolta őket, de felmondott és nem találtunk mást helyette.

Nem vagyok jártas benne, ezért szeretnék feltenni két kérdést:

1. Ha ápolásira megyek, akkor úgy is mennek a munkaéveim, vagy munkanélküliként leszek bejegyezve?

2. Két személyre mennyi pénzt fogok kapni havonta?



2020. nov. 26. 13:45
 1/3 Angel3000 ***** válasza:
Szia, sajnos ebben nem vagyok jártas, meg kellene kèrdezned az Ônkormányzatot, hogy lehetne ezt hivatalossan csinálni és penzt is kapni érte! Biztos tudni fogják, vagy legalább eligazitanak hová kell fordulnod ez ûgyben! Minden jót!
2020. nov. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem nagyon éld bele magad, ha nem teljesen fekvőbetegek akiket pelenkázni kell akkor nem kapod meg Anyu agyvérzést kapott és elutasították az ápolási kérelmem Sajnos egy törvénymódosítás 2019 óta csak a súlyosan fogyatékosok után lehet igényelni illetve a tartós beteg 18 év alatti gyerekek után.Az összeg 25 ezer körül van és attól hogy 2 főt ápolsz nem kapsz duplát mert egy személy csak 1 főre veheti igénybe a másikukat csak úgy bónuszból ápolhatod ha szeretnéd.
2020. nov. 26. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Szóval akkor lényegében sz@rt se kapnék?

Ez szép.

Akkor ezek szerint jobban járok, ha munkanélkülire megyek? Ugyanis 15 évet voltam vendéglátós egy rendezvénycégnél.

2020. nov. 26. 16:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!