Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » SOS?Hivjam az ugyeletet?

SOS?Hivjam az ugyeletet?

Figyelt kérdés

Most éjszaka ereztem mintha beszurt volna a szivembe. Elkezdtem kitapintwni a pulzusomat es tobbszor is erzem hogy ver szabalyosan aztan kihagy, egy percen belul akar ket haromszor is.

Volt mar h felszaladt a pulzusom, de akkor elvilrg mindent jonak lattak es ritmuszavart se mutatott az ekg. Szedek panangint (magnezium) valamint egy keves pulzuscsokkentot azota. Hivjam fel most az ugyeletet vagy ne aggódjam tul?

20/f


2021. aug. 5. 23:16
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Ugyanilyen tüneteim voltak, kipróbáltam, guggolásokat végeztem. Ha a mozgástól jobban leszel, pánik okozza. Ha rosszabbul, akkor a szíved. Nálam pánik volt.
2021. aug. 5. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Es ez a pszichologus/pszichater dolog hogy mukodik? Maganhoz erdemes jarni? Gondolkodtam msr en is rajta viszont kellemetlennek erzem, es szerettem volna egyedul tullendulni ezen, gyogyszerek nelkul.
2021. aug. 5. 23:57
 13/13 anonim ***** válasza:

12# Igen, magánhoz érdemes menni, ha telik rá anyagilag. Itt többet foglalkoznak veled és rendszeresen tudsz terápiára járni.

Az állami pszichiátriai rendelés "futószalagon" működik, jut kb. 15-20 perc egy betegre. (Összehasonlításképp: magánban az első állapotfelmérés 60-70 perc.) A pszichológushoz pedig nehéz bejutni, a konzultációk ritkábban, rövid ideig tartanak és általában a szakemberek sem a legjobbak (tisztelet a kivételnek).

Magánban klinikai szakpszichológust vagy pszichoterapeutát keress. Ők egészségügyi szakemberek, akik foglalkoznak szorongással, pánikbetegséggel és hipochondriával is. Nekik megvan a tudásuk ahhoz, hogy eldöntsék, elég-e neked a pszichoterápia vagy mellette szükség van gyógyszeres kezelésre (ezt bármikor elutasíthatod). Amennyiben igen, akkor továbbküldenek pszichiáterhez. De emiatt ne aggódj. A te problémáid elsődleges kezelési módja a pszichoterápia. A gyógyszert csak a súlyosabb eseteknek ajánlják kiegészítésképp.

(Egyáltalán ne érezd magad kellemetlenül. Rengetegen járnak hozzájuk ilyen problémákkal. Nekik az a feladatuk, hogy segítsenek neked.)

2021. aug. 6. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!