Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » SOS Súlyos székrekedés,...

SOS Súlyos székrekedés, sürgős segítségre lenne szükségem?

Figyelt kérdés

Több, mint 1,5 hónapja székrekedésem van, azóta egyszer se tudtam magamtól wc-re menni, csak hashajtóval és ilyenkor mindig csak hasmenésem volt, nem rendes székletem.

Úgy érzem, hogy van a beleimben valami, ami soha sem ürül ki, semmilyen hashajtó hatására. Eddig ezeket próbáltam: levolac, dulcolax (tabletta és kúp), ricinusolaj, paraffinolaj, glicerinus kúp.

Eddig soha életemben nem volt ilyen problémám, ezért nem tudom, hogy mit csináljak.

2-szer mentem be a sürgősségi ügyeletre, először a sote-re akartam menni, de onnan elküldtek, mert nem oda tartozok területileg.

A sürgősségin csak annyit mondtak, hogy szedjek hashajtót és egyek sok rostot.

Hiába szedem, már 1.5 hónapja nem rendeződik a probléma, kb 5-6 kilót fogytam, mert nem merek sokat enni, bármit eszek elakad bennem és csak rengeteg hashajtó után kínkeservesen tud belőlem bármi távozni.

Egyébként sokat iszok és rostos ételeket eszek.

Magánorvosnál is voltam, aki előírt teszteket, pár nap múlva megyek kontrollra, de nem hiszem, hogy bármi megoldást hoz majd a konzultáció, mert a tesztekből nagyjából semmi se derűlt ki.

Végső elkeseredésemben vettem körtefecskendőt és irrigáló szettet, egyelőre semmi hatásuk sincs, bár csak egyszer próbáltam meg használni őket és lehet, hogy rosszul csináltam. Nem nagyon merem használni őket, mert sajnos időközben aranyerem is lett és így eléggé fájdalmas + ront is az állapotukon.

Most éppen hatalmasra van duzzadva a hasam, 3 fajta hashajtót szedtem be, bőven többet a maximális dózisnál, de nem segít semmi, csak kb víz távozik belőlem. Gyakorlatilag 1.5 hónapja nem tudok dolgozni, tanulni és rendesen funkcionálni, nagyon rossz a közérzetem.

Azt hittem, hogyha bemegyek a sürgősségire ott segítenek valahogy megszűntetni a székrekedést pl beöntéssel, de amikor bementem mindig elküldtek.

Magánrendelésen pedig a gasztroenterológus tesztekre küldött, amik több hetet vettek igénybe.

A legutóbbi alkalommal amikor állami sebészeti rendelésen jártam, akkor átküldtek a gasztroenterológiára, ott viszont ahogy megtudták, hogy magánrendelésre is járok, azt mondta az orvos, hogy nem ad nekem időpontot vizsgálatokra, mert személyesen ismeri az orvost akihez járok magánrendelésre és nem akarja őt "felülbírálni" és egyébként is októberre tudna időpontot adni...

Nem tudom, hogy hova forduljak, hogy kezeljenek és végre megoldódjon a problémám.

Azt olvastam, hogy súlyos székrekedés esetén a korházakban adni szoktak beöntést vagy ha az se működik, akkor valamilyen eszközzel megpróbálják az akadályt a belekből eltávolítani és ha ez se működik akkor jön a műtét.

Valakinek volt hasonló problémája? Hova forduljak segítségért? Van esetleg valamilyen tanácsotok, hogy mit csináljak?



2021. aug. 5. 23:37
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:

holnapra van időpontom gasztroenterológushoz, ma voltam ultrahangon és azt mondták, hogy nincs komoly gond (ez még a vérzés előtt volt)

ha elmegyek a sürgősségire szerintem megint elküldenek, már voltam 3-szor

2021. aug. 9. 15:58
 22/26 anonim ***** válasza:
100%
A Moxalole-t már próbáltad? Mert 3 nap után már kellett volna hatnia... Amúgy a vér simán lehet az aranyértől, de majd azért menj el tükrözésre.
2021. aug. 9. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:

az aranyér mára szinte teljesen meggyógyult és soha korábban nem vérzett még amikor hatalmas és gyulladt volt akkor se és mivel csak nagyon kevés folyékony hasmenésem volt nem volt minek felsértenie, ezért félek, hogy valami más vérzett


a moxalole-t végül szombaton kezdtem el, de először nem tudtam bevenni mind a 8 tasakot mert úgy éreztem, hogy hatalmas nyomás van a beleimben és féltem, hogy valami baj lesz, ezért először csak 2-t vettem be, vasárnap már 5-t, úgyhogy valószínűleg ezért nem hatott még

ma nem tudom, hogy be merjem-e venni, vagy kérdezzem meg holnap az orvost

2021. aug. 9. 17:13
 24/26 anonim ***** válasza:
100%
Nos, mi lett veled kérdező?
2021. okt. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:
mostanra szinte teljesen megoldódott, csak enyhe tünetek maradtak
2021. okt. 22. 19:53
 26/26 anonim válasza:
Szia. Mi lett a diagnózis? Ugyanezek a problémáim 28N
2022. febr. 13. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!