Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hashimotos lehetek?

Hashimotos lehetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


2 hónappal ezelőtt pajzsmirigy alulműködést diagnosztizáltak nálam, letrox 50 mikrogramm tablettát szedek. A tüneteim nem igazán javultak(memóriazavar, koncentrációs zavar, bőrszárazság, hideg kezek,lábak,stb.). A menstruációs ciklusom mindig normális volt, mostmár kitolódott kb. 50 napra, de most lassan 2 hónapja marad ki. Ma nézegettem a leletem, és az volt odaírva, hogy a pajzsmirigy alulműködés hátterében immunthyreoditis igazolódott. Ez Hashimotot jelent? Mert az endokrinológus ezt nem említette. A TSH-m a legutóbbi vérvételkor 5.2 volt, az aTPO pedig 110.6, T3, T4 normális. 18 éves lány vagyok. Valaki járt már hasonló helyzetben? Illetve, ha ez hashimoto, mennyire lehet kezelni? Gyermekem lehet?



2021. aug. 11. 19:47
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha igazolódott, akkor igen. Bár határeset az aTPO, lehet hogy még csak kezdődik.

Igen, tehát nem jelenti azt hogy nem lehet majd gyereked.

Lehet kezelni és tünetmentesen élni, csak időbe telhet ez.

2021. aug. 12. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm !
2021. aug. 13. 13:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!