Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A bőrhámlás lehet valami...

A bőrhámlás lehet valami betegségre utaló tünet?

Figyelt kérdés
Észrevettem, hogy néha az ujjaimnál hámlik a bőr, de nem a köröm résznél hanem magán az ujjon. Most viszont a lábujjaimon vettem észre, van amikor egész nagy bőrdarabka lejön. Pedig nem voltam napozni, hogy leégjek sőt ezek olyan területeket ahova alig jut nap szinte. Mitől lehet? Lehet csak bőrszárazság vagy valami komolyabb is? 24l vagyok.

2021. aug. 12. 19:27
 1/2 anonim ***** válasza:
70%

ekcéma

gomba

véletlen


választhatsz, melyik tetszik

2021. aug. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A talpad és a lábujjak azon részén, melyek érintkeznek a talajjal, azon területeken 100%-ban normális ez a jelenség. A tenyereden és az ujjaidon sem feltétlen betegségre utal, más tünetet nem írtál, ha még a közérzeted is jó, energikus vagy, akkor szerintem esélytelen, hogy fertőzött legyél valami által. Ha belegondol az ember, akkor a kezünket, célzottabban kézfejünket, használjuk szinte mindenhez, így ott érintkezhetünk olyan anyagokkal, melyek enyhe hámlást okoznak. Nekem például a tusfürdő típusa sem mindegy: Valamely típussal mindössze 5 perccel hámlások sora figyelhető meg a tenyeremen és az ujjaim tenyér felőli oldalán, míg másik típussal egy 30 perces "pihis fürdő" sem okoz semmit.


De ha bizonytalan vagy látogass meg egy bőrgyógyászt, az a biztos, ha ő állít fel egy diagnózist vélhetően az egészségedről. :)

2021. aug. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!