Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mitől lassú az anyagcsere?

Mitől lassú az anyagcsere?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Heti 3x sportolok, egészségesen étkezem. Reggelire mindig zabkását, gyümölcsöket eszem. Délben általában valami húst, nyers vagy párolt zöldségeket és rizst, bulgurt,vagy édesburgonyát eszem. Vacsorára gyümölcsöt, vagy az ebéd maradékát szoktam. Emellett napi 2 liter vizet is mindig megiszok, plusz teát vagy kávét forrón.


Sajnos valamiért nagyon lassú az anyagcserém, napokig érzek székrekedést amit hasmenés követ. Nagyon sokat idegeskedem talán ez is közrejátszik. Hogy tudnám még fokozni az anyagcserémet a szerintem helyes életmód mellett?


Köszönöm

23/N



2021. aug. 14. 09:50
 1/10 anonim ***** válasza:
42%

-Húshoz proteint, vagy protein tartalmú ételt (pl. gomba) kell fogyasztani. -Hidegvizet fogyasztani.

-Nehéz súlyokat emelni.

-Bors, paprika fogyasztás nagymértékben, hogy legyen hatása. (utóbbiban sok a kapszaicin, ami gyorsítja az anyagcserét)

-Az este alvásra van, ne maradj fent túl sokáig.

-Ha lehet, kókuszolajjal süss mindent.


A kávéból, ha túl sokat fogyasztasz, az ellenkezőjét éred el vele, és székrekedést idéz elő.

2021. aug. 14. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

"Sajnos valamiért nagyon lassú az anyagcserém, napokig érzek székrekedést amit hasmenés követ. Nagyon sokat idegeskedem talán ez is közrejátszik. Hogy tudnám még fokozni az anyagcserémet a szerintem helyes életmód mellett?"


Itt keverednek a dolgok.


Ha a probléma az, hogy emésztési gondjaid vannak, ott a sok rost, vagy az hogy valamire érzékeny vagy közrejátszhat.


Ha az anyagcsere alatt azt érted amit általában értenek alatta (azaz a kalóriafelhasználást) azt "fel kellene használni" több mozgás és hasonló.

Ott egy vérkép nem árthat, hogy van-e valami ami fogja (pl vérszegénység) vagy pajzsmirigy valamilyen gondja, de van genetikai a határ, hogy a szervezeted azon belül is a központi szervek (azaz a keringési szervrendszer, máj...) mekkora kalóriaráfordítást tud hosszú távon "támogatni".

2021. aug. 14. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

A legutóbbi (3 hetes) vérképem tökéletes. Eszek sok rostot, de szerintem nem túlzás. (napi 1-2 gyümölcs és egy tál zöldség)

Esetleg lehet-e ami az probléma, ha túl kevés kalóriát viszek be az előírta öt képest? Gyakran sajnos “mínuszban végzem” a napot.

2021. aug. 14. 14:49
 4/10 anonim ***** válasza:
3# Igen. Minél kevesebb kalóriát viszel be, annál jobban lelassul az anyagcseréd. Ez az oka annak, hogy a "fogyókúrázók" egy idő után már nem fogynak azzal a kalóriabevitellel, amivel addig jól működött a fogyás.
2021. aug. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
A lassú anyagcserét kizárólag a pajzsmirigy alulműködés okozhatja, erre gyógyszert kell szedni, egy vérvétellel kimutatható. Irány a körzeti.
2021. aug. 15. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
TSH-t is néztek a vérképben? Ez mutatja ki az anyagcsere lassúságát, illetve a pajzsmirigy működését.
2021. aug. 15. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Senior Séf ***** válasza:
100%
A lassú anyagcserét valóban a pajzsmirigy alulműködés okozhatja, de erre nem kell feltétlenül gyógyszert szedni. Az alvásod rendben van, kérdező? Éjjel 2 tájban nem kell pisilned?
2021. aug. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Bocs, de nem megiszok, hanem megiszom, mert ikes ige. Eszem, iszom, alszom, játszom stb. Ezek egyes szám 3 személyében -ik-re végződnek, tehát 1. szám 1. személyében -m ragot kapnak. Én játszom stb. Tudom, nem ez volt a kérdés, de megragadtam az alkalmat.
2021. aug. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, a pajzsmirigy működésem tökéletes viszont nagyon keveset alszoM :) és eléggé stresszes vagyok.
2021. aug. 24. 17:24
 10/10 Senior Séf ***** válasza:
46%
A kevés alvás a mellékvese érintettségére utal, amit viszont az áteresztő bél szindróma, vagy IBS idéz elő. Ezt támasztja alá a bélműködésed is.
2021. aug. 25. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!