Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Májproblémák 18 évesen, megoldás?

Májproblémák 18 évesen, megoldás?

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok, és probléma van a májammal.

Egyenlőre csak annyi, hogy borzasztóan lassú.

Nem iszok alkoholt, illetve csak nagyon ritkán, tehát ilyesmiről nincs szó, hogy "elittam a májam". Normálisan eszem, és sokat sportolok. Nem értem, akkor miért?

Mikor kicsi voltam, akkor is problémák voltak már az emésztésemmel. Órákat ültem a mellékhelyiségben, és keservesen szenvedtem végig az időt, hogy legyen végre valami... És sajnos nem javult a helyzet. A családban másnak nincs ilyen problémája, anyum kivételével. Neki szintén okozott a lassú emésztése problémákat. Próbáltam mindent, zöldséget, vizet, gyümölcsöt, rostot, de nem segít semmi. Talán csak mikor edzőtábor miatt nyáron minden nap 8-10 km-t futok reggel a napi 3-4 edzés mellé, akkor jobb valamivel, de azt az iskola mellett nem lehet(sajnos), hogy ennyit sportoljak. Azt olvastam nemrég, hogy a májjal lehet probléma lassú emésztés esetén, illetve, hogy különböző kúrákat/gyógyszereket javasolnak. Én eléggé félek ettől. Anyukám és én nem sűrűn találkozunk, azaz, nem vagyunk közös koszton, mégis mind a kettőnknél fennáll ez a probléma. Olyan dolgokat tapasztalok, mint például egy lassú, de biztos súlygyarapodás, az ételektől való undor egy idő után(van az az érzés, hogy nem érzem magam könnyűnek, hányingerem van ha az evésre gondolok, mintha gyűlne bennem, de nem jönne ki, rosszul vagyok ettől), és persze az ücsörgés a wc-n. Nagyon rosszul érzem magam. A súlyom sem annyi, amennyi ennyi mozgással kellene, hogy legyen. És nem is eszek sokat. Mégsem megy a fogyás... 171 centiméterhez 66.8... Zsíros a szervezetem 30% fölötti a zsírszázalékom, fáradt vagyok, és nyűgös, és nem érzem azt, hogy annyi erőm lenne, mint amennyi valójában lehetne.


Nagyon félek, hogy valami undorító betegségben halok meg, kövéren és rondán. Nem akarom ezt, meg akarok gyógyulni. Mit tehetek? Tudtok valamit?



2016. márc. 10. 19:15
 1/4 Salx Narval ***** válasza:
És mit mondtak az orvosok, az epédet vizsgálták, vérvételen, ultrahangon voltál? Ennyi infó alapján semmit nem merek tanácsolni.
2016. márc. 11. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Semmit. Dietetikus mondta h egyek rendesebben, tisztább kaják stb. De amúgy nem volt semmi különleges vizsgálat. Vérvételnél sem volt ezzel kapcsolatban kiugró érték és máskor sem. Csak én gondolkodok ezen, hogy ez lehet az ok, mert vhogy minden egybevág
2016. márc. 11. 16:45
 3/4 Salx Narval ***** válasza:
Így már azért bátrabban ajánlok, azt hittem ismert májbetegséged van. Amivel próbálkoztál jó, fojtasd tovább, az-az a zöldség, gyümölcs, folyadék, rost és sport. Ezek mellé ajánlanék első próbaként egy teakeveréket. Kamilla, ánizs, édeskömény, cickafark, citromfű. Ezekből legalább 3 szerepeljen a keverékben. Nasinak ajánlanám az aszalt szilvát és fügét. Ha pár nap után nincs változás akkor a következőt teheted, étkezés előtt tegyél egy evőkanálnyi útifűmaghéjat 2-3 dl gyümölcslébe, teába, vagy vízbe, keverd fel és azonnal idd meg, evés után is igyál egy pohár vizet és nap közben is fogyassz sok folyadékot. Nem kell erőltetni, amennyi jólesik de étkezés előtt és után fontos meginni a maghéj miatt. Ha még ez sem segít próbáld ki a Míra vizet kis adagokkal kezd és fokozhatod ha szükséges: pl reggel evés előtt 1dl ebéd után szintén 1dl ha szükséges 2-2 dl re emelheted az adagot, ezt már ne nagyon növeld tovább. 2-3 hét után, vagy hasmenés esetén hagyd abba és csak akkor igyál újra, ha jelentkeznek a panaszaid. Szerintem nem lesz rá szükséged, a teák és aszalt gyümik megoldják a gondodat de végszükség esetére nem árt ha van otthon egy-két palacknyi, anyukád is kipróbálhatja.
2016. márc. 12. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget, kipróbálom :)
2016. márc. 12. 09:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!