Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez aranyér vagy végbélrepedés...

Ez aranyér vagy végbélrepedés lehet?

Figyelt kérdés

Régebben aranyeret gyanítottam, mert pár éve tart már hogy kisebb-nagyobb rendszerességgel élénkpiros vért látok a wc papíron vagy szúró fájdalmat tapasztaltam, ritkábban viszketést is végbél környékén. Gyakran van székrekedésem, és a legutóbbi elég fájdalmas volt, mintha jobban is vérzett volna, de nem aggasztó mennyiségben. Olvastam most a végbélrepedésről is, aminek a tüneteinél magamra ismertem, és amit krónikus állapotban műteni szoktak és kicsit megijedtem.

Az lenne a kérdésem, hogy ez inkább aranyér vagy végbélrepedés ezek alapján? Én azért gyanakodtam inkább aranyérre, mert mintha lenne egy borsó nagyságú kis göb a végbelemnél, és azt olvastam ez annak a tünete.

Idáig nem tettem semmi, de esetleg tudom itthon is kezelni krémekkel/kúpokkal, vagy mindenképp el kellene mennem vele háziorvoshoz?



2021. aug. 14. 12:32
 1/2 anonim ***** válasza:
Nézd meg tükörben.
2021. aug. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Fetyka72 válasza:
Szerintem aranyered lehet. A proktológus sebész dokihoz kell majd elmenned. De ne várj vele túl sokat! A végbéltükrözés amúgy nem fájdalmas csak kellemetlen, de egy pillanat alatt megvan. A doki úgy is elmondja majd a lehetőségeket. Nekem helyre vágta egy kis sebészi beavatkozással. Ki lehetet bírni.
2021. aug. 18. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!