Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi lehet a bajom, ha nem...

Mi lehet a bajom, ha nem koronavírus?

Figyelt kérdés
Már 2 hete köhögök, rekedtséggel és enyhébb köhögéssel indult. Mikor itthoni köptető gyógyszertől nem múlt el, elmentem a háziorvoshoz. Felírt antibiotikumot, amit beszedtem, és folyamatosan ittam acc-t/fluimucilt is. Az antibiotikum után kezdett jobb lenni, de most megint nagyon csúnyán köhögök. Hol száraz köhögés, hol hurutos, vagy szamárköhögés. Legutóbb a háziorvos már azt mondta, hogy tiszta a tüdőm, és akkor épp jobban is voltam, így 2 napra bementem dolgozni, de utána rosszabb lett. Éjszaka a legrosszabb, mert napokig viszketett éjszaka a torkom, és köhögési roham jött rám. Most már nem viszket, de fekvő helyzetben szinte folyamatosan köhögnöm kell. A tegnapi PCR covid teszt negatív lett. Semmi egyéb tünetem nincs, csak tegnap óta nagyon gyenge vagyok. Lázam nincs. A fejem fájt tegnap, de valószínűleg csak a köhögés miatti erőlködéstől. Nem is dohányzom. A háziorvos a munkahelyi klímát mondta, de attól sem volt eddig bajom.

2021. aug. 20. 10:40
 1/3 anonim ***** válasza:

Ugyanez nálam is. Én mondjuk pont tudom, hogy a két kislánytól kaptam el, akikre néha vigyázok. Csak épp rajtuk és az anyjukon átment egy hét alatt, én meg már harmadik hete szenvedek vele. Szinte biztos, hogy bakteriális, mert a gyerekeknek szép színes sárga-zöld taknya volt, de valami szuperrezisztens baktérium lehet, mert antibiotikumtól is alig múlik. A lányokat nagyon megviselte, tényleg egy hétig döglődtek lázzal, taknnyal, fejfájással, köhögéssel, a kisebbik két napig se beszélni, se sírni nem tudott. Az anyjuk megúszta egy hét köhögéssel és torokfájással, én meg már harmadik hete szenvedek csak köhögéssel. Mondjuk már sokkal jobban érzem magam, mint az első héten, akkor tényleg egész nap kegyetlenül köhögtem, ma már csak néha-néha, de nálam is éjjel rosszabb. Szerencsére olyan az ágyam, hogy a fejrésze felemelhető, így mondjuk kényelmetlen az alvás, de kevésbé köhögök.

Covid tesztet én rögtön az elején csináltattam, mert oltóközpontban dolgozom, aztán ha ott körbemenne a vírus, az majdnem olyan rossz lenne, mint egy öregek otthonában, de a teszt negatív lett (amúgy oltva vagyok kétszer Modernával).

Én antibiotikumot és köptetőt szedek.

2021. aug. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Én is be vagyok oltva 2x Sinopharmmal. Nekem a háziorvos azt mondta, hogy nem is érdemes teszteltetnem, mert ez nem koronavírus, és kaptam oltást is, meg szerinte most nincs járvány..úgyhogy 15 ezer ft-ért elmentem teszteltetni, de a negatív teszt nem annyira nyugtatott meg, mert így meg nem tudom, hogy mi bajom lehet. Valami bakteriális szerinted? De akkor az antibiotikum csak jobban használt volna. Nekem is a torkomból, ami feljön váladék, néha sárgás zöldes színű. De van, hogy csak fehéres. És mintha gennyes íze lenne, de nem tudom mihez hasonlítani. Még a hörgőgyulladásról olvastam, hogy ilyen tünetekkel jár, és 4-6 hétig is tarthat.
2021. aug. 20. 15:50
 3/3 anonim ***** válasza:

Én a háziorvosomat nem kérdeztem, egyrészt mert most egy hónapig szünetel a rendelése, aztán a helyettesítés pont ott van, ahol a helyi tesztcentrum is. Másrészt meg Svájcban élek, itt még a csapból is az folyik, hogy ha elköhinted magad, akkor nyomás tesztelni. Szóval felhívtam a tesztközpontot, hogy nekem kell egy teszt, ez volt szerdán. A nő azt válaszolta, hogy rendben, jövő hétre tud időpontot adni, erre beleköhögtem a telefonba. Észbe kapott, hogy ja, nekem tüneteim vannak, akkor fél óra múlva mehetek, oda tudok-e érni addigra?

De mivel akkor még csak egy napja köhögtem, ezért gyorstesztet csináltak, az ilyenkor állítólag megbízhatóbb. Aztán kérdezte ott a fiatal hölgy, aki a tesztet csinálta (szerintem valami tanuló nővér volt), hogy orvossal akarok-e beszélni, mondtam persze. Mire odaért az orvos, addigra az eredmény is meglett. Az orvos mondta, hogy igen, most a gyerekek között kering egy ilyen betegség, ha felnőtt elkapja, az kevésbé haldoklik, de hosszabb ideig. Úgyhogy itt egy csomag antibiotikum meg egy köptető, valamint ha nem múlik el, mire elfogynak a gyógyszerek, akkor itt a recept egy újabb adagra, ha az is elfogy, de még mindig beteg vagyok, akkor menjek vissza.

Még olyan négy napra való adag van, szerintem addigra talán rendbe is jövök. Mondjuk nekem tényleg az első hét volt durva, akkor nem is dolgoztam, aztán a második héttől csak napi 2-3-szor jön rám egy kisebb köhögőroham, amúgy rendben vagyok, leszámítva persze az éjszakákat. De tényleg egyre jobb lesz.

2021. aug. 20. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!