Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ettől lesz bajom? Elmúlik? (lent)

Barthafanni kérdése:

Ettől lesz bajom? Elmúlik? (lent)

Figyelt kérdés

Szerdán (16-án) kaptam meg a pfizer oltásom, az elsőt. A karom csak enyhén fájt. Aztán a második nap körül, elkezdett fajni a honaljam érintésre, és a nyakamnál egy kb borsószem nagyságú dudort tudtam kitapintani. Érintésre fáj, alapból nem. Ráfigyletem és úgy érzem kicsit kisebb lett. De ma reggelre, bentebb a nyakamnál kicsit arrébb újabb iylen gömb valamit tapintottam ki, ami szintén fáj. Nyirokcsomóra tippelek. De félek. De tuti az oltás hozta ki mert még nem volt ilyenem.


Ezek a borsószem nagyságú kis gömbök ahogy nyomom mozognak is ha nézem hogy mekkora.


Ezek elfognak múlni? Sok fog még nőni vagy lassan abbahagyja? Ezek a "remélem nyirokcsomók" nagyobbak lesznek mint borsószem? (az első iylen csomó, tegnapelőtt este nőtt oda es nagyobb nem lett és úgy érzem kisebb lett kicsit.)

Nyakban nőhet ilyen "remélem nyirokcsomo" hogy bajom legyen? Pl légzésben vagy nyelésben akadályozhat?


Valakinek volt ilyen pfizer 1 oltás után?

Köszönöm a válaszokat.



2021. jún. 19. 09:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Megnéztem és elvileg okozhat ilyet a Pfizer:


"Nagyon ritkán előfordulhat: megnagyobbodott nyirokcsomók, rossz közérzet, végtagfájdalom, álmatlanság, viszketés az injekció beadási helyén."


Innen:

[link]

2021. jún. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ismerősöm lányának voltak megduzzadva a nyirokcsomói oltás után másfél hétig.A 2.szuri után viszont rosszabbul járt 😕
2021. jún. 19. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
70%
Na ezért nem kell egyik sem.Jobb lesz szerintem de a másodikat nagyon gondold át....
2021. jún. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


2. Mi történt a lánnyal?


Hát remélem elmúlik, másodikat nem tudom beadassam e de nélküle nem kapok igazolványt.


Remélem nyakba nem tud megduzgadni ilyen..

2021. jún. 19. 10:40
 5/14 anonim ***** válasza:
78%
A nyirokcsomóid vannak csak megduzzadva. Sokaknál előfordul, nem kell tőle megijedni, csak reagál az immunrendszered.
2021. jún. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
69%

Lábfájás, kórház, vérrög. "Nem az oltás okozta, biztos megerőltette..."Biztos, főleg, hogy a két oltás között majdnem végig feküdt, annyira megviselte az első. Amúgy nem hajlamos trombózisra, csináltatott tesztet. Hát, ha még hajlamos lenne...

#2

2021. jún. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
100%
Nekem is fáj a bal hónaljam, de a nyakomon nem érzek dudort. Én jún. 6-án kaptam meg az oltást és ez a hónalj fàjdalom körülbelül 1 hét után jelentkezett nálam is és mèg mindig tart. Most gyorsan beírtam a keresőbe hogy hónalj fájdalom oltás után és kidobott egy csomó cikket róla, ahol azt írták, hogy ez elvileg teljesen normális tünet.
2021. jún. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
83%
Megnagyobbodott nyirokcsomók, normális reakció és semmi bajod nem lesz tőle. A tested majdnem minden pontján vannak nyirokcsomók, igen, a nyakadban is, igen meg tudnak duzzadni. De nem fognak akadályozni a nyelésben, légzésben. Mély levegő és nyugi.
2021. jún. 19. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Szóval semmilyen nyirokcsomó nem tud fulladást okozni vagy bajt? Nem fogok nem tudni lélegezni? Vagy nem tudni nyelni? Csak megijesztett :(
2021. jún. 19. 22:16
 10/14 anonim ***** válasza:
57%

Sajnos nem tudunk neked erre válaszolni, esetleg jelentkezz be fül-orr-gégészetre vagy menj el a házi orvosodhoz, hogy megnyugodj. Nekem első pfizertől a fülem tövébe nőtt csomó, feszítő érzést érzek ott, de úgymond nem fáj ha megnyomom. Zavar nagyon. Én elmentem f-o-gégészetre, megnyomkodták, belenéztek a fülembe, de sokan nem tudtak tenni, elküldtek UH-ra.

De nekem le zsibbadt az oltástól a bal arcfelem és fájt a fél arcom pár hétig. Aztán elmúlt és a feszítés megmaradt, aztán tapogattam ki ezt a csomót.. :/


Én 2. Oltást nem adattam. Nagy a nyomás rajtam, hogy jó vagy rossz döntés -e, de én félek.

2021. jún. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!