Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Aceton szagú a bőröm és a...

Aceton szagú a bőröm és a vizeletemben fehér valamik úszkálnak, nagyon beteg lehetek?

Figyelt kérdés
A leheletem nem acetonos. Nem érzem magam felfázva, pici diszkomfortérzés van. Nincs időm orvoshoz mászkálni és bejelentkezni se tudtam. Vettem már tesztet, ami ketont és glükózt mutat ki vizeletből, de az negatív. A bőrömet levakarom magamról a hátamon, lábamon, csípőmön is, csupa vér a ruhám. De ez lehet, hogy független, mert 10 éve vannak fura viszkető kiütéseim, amire nem kaptam normális diagnózist, aztán elborította a hátamat és lábamat, de pont tavaly ősszel, amikor nem lehetett orvoshoz menni. Most meg már nem is merek, félek, hogy nagy baj van.

2021. aug. 23. 20:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Elsőként a cukorbetegség ugrik be - nem vagyok orvos!! -, arra szűrtek már?
2021. aug. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Arra kaptam patikában a glükóz, keton tesztet. Gondolom ez nem elég. De sajnos a héten se biztos, hogy lesz időm elmenni a háziorvoshoz.
2021. aug. 23. 20:32
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
De vérvételen voltál mostanában? Érdemes lenne.
2021. aug. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Ahhoz is háziorvos kell. Lehet, hogy csütörtökön vagy pénteken elmegyek, csak nem akartam magammal vinni a kislányomat. De muszáj lesz, máskor nincs időm. Be kéne jelentkezni, de nem veszik fel a telefont. Odamegyek aztán majd lesz valami.
2021. aug. 23. 20:38
 5/13 anonim válasza:
37%
Ha bőrbetegség esetleg, amitől kaparod a bőrödet, a parajdi sószappan nekem eltüntette az ekcémát. Bevizezed a sószappant, bekened az adott részt finoman, hagyod 10 percig száradni, aztán letörlöd egy száraz törcsivel:). Hátha segít!
2021. aug. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Mielőbb menj orvoshoz. Olyan nincs, hogy erre nincs időd.


Ez lehet egy kezdődő veseelégtelenség. Ez pedig nem játék. 6 éve van veseelégtelenségem.


Acetonos szag: a vese nem választja ki a véredből a méreganyagokat.


Viszketés: magas foszfor, nagymértékben méreg, érfalakra nagyon káros.


Vizeletben fehér foltok: ez nem tudom mi pontosan, talán fehérjevizelés. Nekem is volt mikor kialakulóban volt a betegség. Így kezdődött minden.


Mindez egy vérvétellel(nagylabor) kideríthető.


Bármi más tünet? Izomgyengeség, aluszékonyság, fejfájás?

2021. aug. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Lemaradt.


Lábad nem dagad be a nap végére, vagy az arcod, kezed reggelre?

2021. aug. 24. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de lehet, hogy csak nem ittam eleget, mert pár napja odafigyelek és azóta nem érzem az acetonszagot. Mondjuk a fehér úszkáló valamiket azóta nem ellenőriztem. Elmegyek orvoshoz, de még 10 napig borzasztó sok a dolgom, vizsgázni fogok és egy csomó minden összejött. Mondjuk utána se lesz sokkal kevesebb a munkám, szóval lehet, hogy tényleg elmegyek a gyerekkel holnap vagy holnapután.
2021. aug. 25. 16:49
 9/13 A kérdező kommentje:

Egyelőre annyi kiderült, hogy fel vagyok fázva. Volt valami diszkomfortérzésem, de nem tipikus. Mindenesetre örülök, legalább a zavaros vizeletnek meg van az oka és úgy néz ki, nem vagyok cukorbeteg.

A kiütéseim miatt mennem kell majd bőrgyógyászatra, de sok jót nem remélek, eddig 2-szer voltam hiába az elmúlt 10 évben. Ja, és lesz székletvizsgálat, hátha parazita okozza. Hát nem lesz ez rövid idő kideríteni.:( De jó lenne, mert most már tényleg elviselhetetlen a viszketés, főleg éjszaka.

2021. szept. 1. 02:29
 10/13 A kérdező kommentje:
Ja, és lesz majd vérvétel is és laboros vizeletvizsgálat.
2021. szept. 1. 02:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!