Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Okozhatja a magas vérnyomásoma...

Okozhatja a magas vérnyomásomat túlzott fehér rizsfogyasztás? (Heti pontosan 2 kilót eszek, 19/F, 96kg, többi lent)

Figyelt kérdés
Van egy alapétrendem, amihez még kb. 1500 kalóriányi ételt fogyasztok, hogy a tömegnöveléshez szükséges értéket elérjem. Az alapétrendem naponta: fél liter 2,8%-os tej, 70g zabpehely, 40g fehérjepor (amiből 31g a fehérje, a teljes napi fehérjeszükséglet kb. 20%-át teszi ki), 280g (nyersen kimért) fehér rizs, 140 gramm (nyersen kimért) csirkemell, 50 gramm sózott földimogyoró. Összegezve, naponta kb. 3550 kalóriát fogyasztok, 80-100g zsírt, 150-170g fehérjét és 450, de akár 550g szénhidrátot.

2021. aug. 25. 22:02
 1/10 A kérdező kommentje:
Az lemaradt, hogy 140-145/90 a vérnyomásom. Azt a tanácsot kaptam, hogy egy hétig mérjem, és ha többször ilyen magas, akkor menjek el a háziorvosomhoz.
2021. aug. 25. 22:03
 2/10 anonim ***** válasza:
61%
A helyedben jobban aggódnék a sós mogyoró miatt. Nem is a mogyoróval van a baj, hiszen kapni sótlant is, hanem a só miatt, ami egyértelműen megemelheti a vérnyomást. Emellett, amit itt említettél, még mennyi sót viszel be?
2021. aug. 25. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
A rizsre és a csirkemellre szoktam egy kevés sót szórni főzésnél, azon kívül ritkán szoktam külön más ételt sózni amit az adott napon eszek, legfeljebb heti 1-2x
2021. aug. 25. 22:56
 4/10 anonim ***** válasza:

Nos, én erre a vérnyomásra visszaszorítanám a só fogyasztást. Eleinte nehéz lesz, én is régen, mindent agyon sóztam, de nem kell. A rizsre sem szükséges, és még a csirke mell is ehető nélküle.

Most például, mikor paradicsom levet iszom (én ezt a Dawtonát 330 ml-t szoktam, ilyen kis palackost) abban is eléggé érzem a sót, mivel paradicsom sűrítményen kívül csak azt tesznek bele. Az bőven elég.

És ha szükséges a mogyoró bevitele, keress sótlant. igaz, drágább, de bőven megéri.


[link]

2021. aug. 25. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nekem szerintem nem lesz nehéz kihagyni a sót így, hogy tudom hogy ennyire egészségtelen.


Esetleg fehér rizs helyett érdemes barna rizst ennem?


A spar-ban szoktam mogyorót venni, ahol ugyanúgy 1100 forint a kilója a sósnak és a sótlannak is, tehát árban szerencsére nem lesz változás.

Kicsit utánaolvastam, hogy miket érdemes változtatni az étkezési szokásokon, és valószínűleg nem tesz jót az, hogy nagyon ritkán eszek zöldséget és gyümölcsöt, tehát ezek után azt is pótolni fogom.

2021. aug. 25. 23:15
 6/10 anonim ***** válasza:
Én is a zöldséget akartam írni, hogy nagyon kevésnek tűnik a rost illetve, a hús és a fehérjepor is kérdéses számomra, mivel a húst csökkenteni kell, nem tudom, hogy a fehérjepor nem-e olyan, mintha rettenet mennyiségű húst ennél.
2021. aug. 26. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Igen, mondják, hogy a barna rizs egészségesebb (én még nem próbáltam), de ebben is igazat adok, hogy több zöldség, és gyümölcs kellene.

Gondolkodtam, hogy a fehérje por egy részét legalább, nem lehetne-e esetleg sajttal kiváltani, vagy mondjuk nem mindennap. Hacsak nincs laktóz érzékenységed, bár arra is vannak termékek.

Ez a 150-170 g fehérje nekem nem hangzik bődületesen soknak, úgyhogy nem gondolnám, hogy bezavarna a vérnyomásodnak.

Mellesleg a só bevitel miatt ne aggódj, némely ételek, zöldségek, önmagukban tartalmaznak. Pl. ha eszel jóféle paradicsomot, azon is lehet érezni, a talajból vesznek fel ásványi sókat.

2021. aug. 26. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A só kell, főleg ha sportolsz, izzadsz.

A vérnyomást maga a "gyúrás"/testépítés tolja fel.

Nekem is magasabb volt, amígy gyúrtam, és az összes haveromnak is.

Talán azzal lehet összefüggésben, hogy folyamatosan be vannak durranva az izmok.

2021. aug. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hogyne. A sportolás mellett kell a só, de nem feltétlen kősó, után sózás, hanem vannak sport italok, izotóniás italok, ásványvizek, azokból be lehet vinni.
2021. aug. 26. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mi a f..nak 19 évesen 100 kiló környékén még mindig 3500 kcalt zabálni? Én egyáltalán nem csodálkozom rajta, hogy már most 140 a vérnyomásod, qrvára nem egészséges, amit csinálsz, lesz még többi is így.
2021. aug. 26. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!