Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Melyik a legjobb savlekötő?

Melyik a legjobb savlekötő?

Figyelt kérdés
Erős refluxom van, evés után hányinger, rosszullét és sokat puffadok is. Hatásos savlekötőt keresek, melyik a legjobb szerintetek?

2021. aug. 25. 23:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Én contorlloc-ot használok, ha nem eszek olyat, amitől puffadok, akkor működik (wgy darab este). Ha puffadsz, akkor szerintem egyik sem műkõdik. Azt találd meg, hogy mitől puffadsz.
2021. aug. 25. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a quamatel, de én nem vagyok ennyire rosszul. Kivizsgáltak a gasztroenterológián rendesen? Szelektálod az ételeidet?
2021. aug. 25. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
75%
Acido git rágótabletta nagyon bevált nekem, nem hosszútávra, de egy időre azonnal jobb. Lehet hülyeség, de cola is segit néha.
2021. aug. 25. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Akkor puffadok leginkább, amikor nincs időm enni aznap, akkor meg kekszet, vagy müzliszeletet, kávét szoktam,kora reggel,mert akkor nincs tőle hányingerem.
2021. aug. 25. 23:35
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Első körben oda kellene figyelned a rendszeres evésre. Orvos ír fel Pantoprazole-t.
2021. aug. 25. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
94%
A kávé máris nem jó. És táplálkozzál módszeresen. Gluténérzékenységet, laktózérzékenységet kizárni, stresszt mérlegelni, lefekvés előtt 3-4 órával már nem enni, savasakat, pl étcsoki, paradicsom, paprika, nyers hagyma, fokhagyma, zsír kiiktatni, kajamennyiséget csökkenteni.
2021. aug. 26. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

#4 Én is akkor puffadtam legjobban, ha nap közben nem volt időm enni és nem értettem. A keksz viszont tartalmazott édesítőszert, ami nagyon puffaszt.


Ami a hatos felsorolásából kimaradt az a cukrot nem szabad enni (mi zsírral főzünk, mert a napraforgóolajat is kerülöm, nekem attól és a paprikától nem volt gondom), fűszeres ételeket szintén kerülni kell, és nem csak lefekvés előtt, hanem érdemes ezeket napközben sem enni.

2021. aug. 26. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem Pantoprazole vált be
2021. aug. 26. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is a Pantoprazol.
2021. aug. 26. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Próbálok rendszeresen enni de sajnos sokszor félek az utána lévő rosszulléttől.


7# igen a cukrot próbálom minimalizálni mert volt rá sok alkalom, hogy ha picivel több cukrosat ettem egy nap akkor már nagyon rosszul voltam.


Volt olyan eset is hogy akkor könnyebbültem meg ha hánytam, mert azután nem volt gond, de tudom hogy veszélyes és nem megoldás.

2021. aug. 26. 08:30
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!