Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A hőháztartáson lehet valahogy...

A hőháztartáson lehet valahogy javítani?

Figyelt kérdés

Anyám most lett 60 éves. Ezt a nyarat már nagyon nehezen viselete. Mondta is, hogy többször az ájulás határán volt, pedig csak a lakásban volt végig, ahol maximum 35 fok volt a konyhában. Most hogy hidegebb lett az idő, reggel úgy megy boltba, hogy vastag zokni, harisnya, vastag nadrág, felül legalább 4 réteg ruha. Tehát a hideget is ugyan annyira nem bírja, csak ugye itt fel tud ellene öltözni. Ha nem 24-26 fok van, akkor ő vagy fázik vagy megdöglik a melegtől. Télen nálunk a lakásban 22 fok van, amiben nekem és apámnak pólóban pont jó, ő viszont 3 réteg ruhában van.

Ez ellen lehet valamit tenni? Van rá valami kezelés?



2021. aug. 26. 08:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Keringése, szíve rendben van? Érdemes lenne kivizsgáltatni, bár a folyamatos 35 fok egészséges embernek is megterhelő.
2021. aug. 26. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A szíve rendben van. Volt pár hónapja EKG-n (más okból), ott minden jó volt. A keringése nem tudom milyen.

Egész életében fázós volt, mostmár viszont a meleget sem bírja. 30 fokban is egész nap folyamatosan izzadt, azt sem bírta. 35 fok meg nem igazán megterhelő, én most nyáron 37 fokokban dolgoztam egész nap zárt térben és 1 hét után már csak picit volt melegem mert megszoktam. Ő meg szabályosan haldoklott a nyáron, nem tudta a 30 fokot sem megszokni.

2021. aug. 26. 08:57
 3/6 anonim ***** válasza:
Egészséges fiatal vagyok, de ez a hirtelen hőmérséklet változás engem is megviselt, tegnap este befűtöttem pl. 23/F
2021. aug. 28. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Szóval akkor az természetes, hogy csak 24+-2 fokban van jól, felette izzad, alatta vacog? Érdekes. Azt hittem (magamból és az ismerőseimből kiindulva), hogy azért mindenkinek jobban kellene bírnia a hideget/meleget.
2021. aug. 28. 19:35
 5/6 xp ali ***** válasza:
Jó lenne kivizsgáltatni, mert emögött lehet betegség is. Persze az is lehet, h csak ilyen. Légkondi segít nyáron.
2021. szept. 18. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Minden nő a családban ugyanilyen. Szóval valószínűleg nincs mögötte betegség.
2021. szept. 19. 13:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!