Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 17 éves fiú vagyok, sose volt...

Felhasználó2204 kérdése:

17 éves fiú vagyok, sose volt semmi bajom, egészséges vagyok. A problémáim 1,5 hónappal ezelőtt kezdődtek. Olvasd a megjegyzést kérlek. Mi ez?

Figyelt kérdés
egy este 6-7 fele mellkas táji fájasok, izzadás, remegés, halál félelem, néha szédülés, és légszomj támadt meg. Kb 50 perc alatt el múlt de hala tudtam aludni. Masnap egyből rákerestem mi lehet a baj, egész nap rossz dolgokon járt az eszem, másnap egyre gyengébbnek érzetem magamat, étvágytalan voltam stb következő nap pedig jött a csúcspont. Délután fele nagyon ideges voltam hogy mi bajom lett, halàl félelem volt a pár napja történtekről és megint nem voltam jól. Apám otthon volt aki gyors mert egy vérnyomást ami 150/100 és 110-es pulzust mèrt amivel az ügyeletre mentünk. Ott készítettek egy EKG-t ami nem volt nagyon eltérés, de be utaltak egy gyermek kórházba. Majd a kórházba is csináltattak EKG-t ott már tökéletes volt. Masnap szív ultrahangom, rongenre vittek ahol szinten minden rendben volt. Vettek vért, de az is jó volt. Kiengedtek más nap. 1 hétig megint jobban voltam de utána újra vissza jött a rosszul let. Más formákban. Míg egyik nap a mellem fájt, másnap a fejem, harmadnap légszomjam volt stb. Sokszor segített ha at jött valaki beszélgetni, volt mikor el kezdtem sírni, férfi létemre. De érdekesen egyből jobban lettem utána. Mamám es anyam viszont el akart vinni még kivizsgáltatni. Hasi ultrahangon is minden tökéletes volt, majd vettek egy nagy körű vért ahol sok mindent kimutattak. Az is tökéletes volt. Megint volt egy jobb hét, de megint vissza jöttek a fájdalmak, sokszor belenyilal valahol a testemben, néha magas a pulzusom is, es hamar elfaradok. Rég nevettem is már bakker. Mi lehet a baj? Nemtudok választ találni, de érzem hogy nem vagyok a régi.

2021. aug. 26. 22:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szorongás, belső feszültség, pánikrohamokkal tarkítva. Depresszió is kihozza ezeket. Azt kell kitalálnod, hogy mitől szorongsz, vagy történt e mostanában valami, pl haláleset, szülők válása, egyéb konfliktusok. Ha meg van, hogy mi a nyugtalanító, akkor azt kell megoldani. És olvasgass a stressz kezelésről.
2021. aug. 26. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%
Pánikbetegség gyanús.
2021. aug. 26. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Leírtad #pánikroham, pszichológusra van szükséged.
2021. aug. 26. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Szorongás, pánikbetegség
2021. aug. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Napi többször is érzem ezeket az fájdalmakat, sokszor pánikoltam hogy meghalok, nagyon rossz egyedül lenni itthon, ezért is próbálok társaságban lenni. Volt mikor 1 orat is a betegség után keresgettem az interneten. Ez már történt többször is.
2021. aug. 26. 23:07
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Pánikbetegség, pszichológus segíthet.
2021. aug. 26. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nincs semmi bajod, túl sokat agyalsz ezen, foglald le mással magad.
2021. aug. 27. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nekem két pánikrohamom volt életemben, iszonyatosan rémisztő volt. Pláne hogy fogalmam se volt, mi lehet ez, és akkoriban még internet se volt. Nemcsak halálfélelem volt, de valami még annál is rosszabb: félelem a megőrüléstől, attól, hogy elvesztem a kontrollt önmagam fölött, hogy képtelenné válok akaratlagosan irányítani a tetteimet.


Önszuggeszcióval legyőztem, szóval amikor éreztem, hogy közelít a roham, tudatosan meditáltam, eltereltem a gondolataimat.


De azóta persze olvastam sokat a dologról, és megtudtam, hogy a jelenség egyáltalán nem is olyan ritka. Ahogy többen írták, pszichológus segíteni tud. Hosszabb távon pedig az, ha elmúlnak fejed fölül a szorongató körülmények.

2021. aug. 27. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
150/100-as vérnyomásom akkor van ha totális nyugalomban vagyok...
2021. aug. 28. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én lelki okokra gondolnék, minden rendben van otthon, baráti körökben, suliban? Beszélj az iskolapszichológussal, ha fizikai kiváltó okát nem találják a történteknek.
2021. aug. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!