Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mitől vannak ezek a fülsípolások?

Mitől vannak ezek a fülsípolások?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok. Pár hónapja kiderült 24 órás Holteren hogy van egy kis vérnyomás ingadozásom. A napi átlag 122/64 volt. A legmagasabb 154/82. Erre kaptam 5 mg Coverex As-t, hogy még fiatalon kordában tartsuk, és hátha idővel ezt elhagyhatom..az adagot azóta 2,5mg-ra csökkentettünk. Én ilyen 105/55 122/65 körüli értékeket mérek magamnak naponta. Néha mintha szédülnék, fájna a fejem, viszont ha akkor mérem akkor általában jó értéket mutat. Aztán ezóta sűrűbben észreveszem, hogy becseng a fülem. Valahol azt olvastam, hogy lehet a vérnyomáshoz köze.

Emellett szedek Panangint, fél szem Concort (bétablokkoló) mivel volt hogy felment a pulzusom párszor, gyengeség, tipikus pánik tünetek. (Azóta is néha előjönnek ilyenek, gondolom mivel sokat stresszeltem az utóbbi időben, plusz erre a gyógyszer szedésre is rágörcsöltem kicsit.)Ezt azóta is szedem, viszont a szívemmel minden rendben van. Túlsúlyos sem vagyok. 176 cm 65 kg. Nemrég kezdtem futni járni, előtte kondizgattam hibe-hóba. Esetleg a fent leírtak alapján lehet ennek valami féle hosszú távú rosszabb hatása rám? Van-e valaki aki jártasabb ezekben, vagy akinek hasonló tapasztalata volt, mire lehet számítani, ilyenekre lennék kiváncsi, kicsit megnyugtatásképpen meg hát érdekel hogy kinek hogy alakultak ezek.



2021. aug. 27. 08:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Nagyon sok vérnyomás növekedésnek a stressz az oka, annak hatására pedig rejtett izomgörcsök keletkeznek, főleg a nyak környékén. Menj el egy jó masszörhöz a nyakat vállat maszirozni, vagy csinálj valamilyen nyak tornát lásd youtube. Csak romlani fog, most kell lépned.
2021. aug. 30. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem tudom, a nyakamnal meg problemat nem igazan ereztem. Ez a fül becsengés is mostanaban lett sűrűbb, pedig mar szedem a gyógyszert fél éve. Fül-orr-gégén is voltam pár hónapja de ott sem találtak semmi szokatlant.

Az érdekelt igazán hogy lehet e köze vérnyomáshoz, mert en altalaban jokat merek, csak hat mikor becseng akkor hirtelen sosem tudom megmerni. Vagy hogy nem e valami bajt jelezhet ez.

Csak mar ezektol a gyogyszerektol is kivagyok mar, eleg sokat stresszelek ezeken a tuneteken mar

2021. aug. 30. 10:19
 3/4 anonim ***** válasza:
Van 24 órás vérnyomasmérő
2021. aug. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Irtam a kerdesnel hogy volt rajtam. Volt hogy magasabb volt, 154/82 volt a legmagasabb, viszont nem tartósan mert a napi átlag 122/60 volt akkor.

Erre szedek is 2,5mg gyógyszert, a kérdés arra irányult hogy az ingadozás okozhat-e fülsípolást, mivel én mintha úgy tudnám hogy lehet köze hozzá. Csak nyilván ha valakinek van tapasztalata szivesen meghallgatom, minthogy azonnal az orvoshoz rohanjak

2021. aug. 30. 13:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!