Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Érdemes beoltatnom magamat...

Érdemes beoltatnom magamat abban az esetben, ha...?

Figyelt kérdés

...Pár hónapja elkaptam a covidot és kórházba kerültem miatta?


Tüdőgyulladásom volt, és fulladtam, a lábfejem már lila volt amikor jött értem a mentő. Sosem voltam beteges, sőt mindig jó volt az egészségem, évekig meg sem voltam fázva, nincs alapbetegségem. Viszont eléggé furcsán érzem magamat időnként, így a betegség után. Van, hogy nehezen kapok levegőt, ami 30-50 percig tart, ver a víz, szomjas vagyok közben.


Nincs rá garancia, hogy csakis ettől alakulhat ki, mert ki tudja mitől lehet, de bennem van a tudat, hogy talán szövődmény. Nem akartam oltást, viszont így érdemes elgondolkodnom rajta, ha túl akarom élni a telet, mégis bennem van az a félsz is, hogy az oltástól lesz bajom 1-5 év múlva.


Mit gondoltok?


2021. szept. 6. 00:42
A kérdező szavazást indított:
Nem kell az oltás
Oltassam be magamat, nincs veszteni valóm
23 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
57%
Rosszabb az oltástól nem lesz, szóval nem értem a dilemmát.
2021. szept. 6. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
67%
Én nem oltatnám be magam a helyedben. A természetes védettségnél nincs jobb.
2021. szept. 6. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
86%
Először legalább nézess antitestet.
2021. szept. 6. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
82%
Ha beüt a delta, az oltés se fog szh@rt se érni... Én semmiképp nem oltatnám be magam, túl nagy kockázat szinte semmi haszonért....
2021. szept. 6. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
63%

Na ilyennel sem találkoztam még, hogy valaki ilyen rosszul volt a covidtól, de agyal, hogy beoltassa-e magát...

Hány éves vagy?

Ha netán fiatalabb, akkor adasd be a sinopharmot, semmi bajod nem lesz tőle.

Ha idősebb, akkor pfizer vagy moderna.

2021. szept. 6. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
5# Miért életkor függvénye, hogy melyiket adassam be? 19 vagyok amúgy.
2021. szept. 6. 10:15
 7/13 anonim ***** válasza:
60%

Mert a háziorvosom (meg én is) a sinopharm esetében hallott legkevesebb mellékhatásról, viszont minél idősebb valaki, annál nagyobb az esélye, hogy az nem alakít ki védettséget.

Neked, 19 évesen valószínűleg jó.

Az Astrát mindenképpen kerüld.

2021. szept. 6. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
59%

#7 Vagyok.

Mondjuk, ha csak a hosszútávú mellékhatásoktól tartasz, akkor kb bármit beadathatsz, iszonyat kicsi az esélye, hogy bármi ilyen lesz.


Neked mondjuk még biztos van természetes immunitásod is egy ilyen fertőzés után.

2021. szept. 6. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
8# Még van, de márciusban voltam beteg, úgyhogy lassan el kéne döntenem, hogy beoltassam-e magamat. Pfizert kapok elvileg, már ha eljutok odáig. Az is jó, úgy hallottam.
2021. szept. 6. 11:52
 10/13 anonim ***** válasza:
90%

Azt tudod, hogy melyik variáns betegített meg? Mert most az a tudományos álláspont, hogy a delta ellen az oltások jobban védenek, mint egy előző mutáció okozta betegség.

Mondjuk márciusban valószínűbb volt valami más, nem delta.

2021. szept. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!