Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Érdemes beoltatnom magamat...

Érdemes beoltatnom magamat abban az esetben, ha...?

Figyelt kérdés

...Pár hónapja elkaptam a covidot és kórházba kerültem miatta?


Tüdőgyulladásom volt, és fulladtam, a lábfejem már lila volt amikor jött értem a mentő. Sosem voltam beteges, sőt mindig jó volt az egészségem, évekig meg sem voltam fázva, nincs alapbetegségem. Viszont eléggé furcsán érzem magamat időnként, így a betegség után. Van, hogy nehezen kapok levegőt, ami 30-50 percig tart, ver a víz, szomjas vagyok közben.


Nincs rá garancia, hogy csakis ettől alakulhat ki, mert ki tudja mitől lehet, de bennem van a tudat, hogy talán szövődmény. Nem akartam oltást, viszont így érdemes elgondolkodnom rajta, ha túl akarom élni a telet, mégis bennem van az a félsz is, hogy az oltástól lesz bajom 1-5 év múlva.


Mit gondoltok?


2021. szept. 6. 00:42
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
67%

#10 Tudtommal márciusban itt még bőven a brit mutáns volt a csúcson (akkor került a legtöbb fiatal is kórházba, lásd a kérdezőt), szóval a delta miatt érdemes oltatni.

A pfizer is jó, annál viszont esetleges láz, karfájdalom és levertség esetén ne ijedj meg, jó eséllyel max pár napig tart, ha elő is jön.

2021. szept. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

4-es

Ahogy a természetes védettség sem. Olyat hallottál-e már, hogy valaki 2x is megfertőződött? Na ugye.

2021. szept. 6. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
91%

#12

Ugye világos, hogy az oltás - ahogy a természetes védettség - sem a megbetegedéstől véd meg? Simán lehet valaki oltva és antigént termelve is újra beteg, csupán nem lesz olyan durva a lefolyás.

Én antitest tesztet végeztettem, ahol meglepő módon lett nem is kevés a szervezetemben, valamikor átestem a fertőzésen. Erre azt mondta nekem a Doktornő, hogy 4 hónapig biztosan jelen lesz a szervezetben, ez voltaképp olyan, mintha be lennél oltva. Az oltás sem tart ugyebár örökké, arra is lesznek újabb körök. És a delta ellen azt mondják az is annyira véd, mint az antitest, hisz ugyanaz ellen gyártja a szervezet.

Viszont kérdező, ennek fényében ha ilyen rosszul voltál, én elgondolkoznék oltáson, de(!) Addig nem, amíg antitested van! Mert ha valakinek magas és ráoltat az tud problémával járni. Sajnos nem a levegőbe beszélek, több ismerősöm így került kórházba oltást követően, kell előtte a teszt!

2021. szept. 7. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!