Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Fiatalkori térdfájás, megnyugt...

Fiatalkori térdfájás, megnyugtatna valaki?

Figyelt kérdés

Lassan 4 éve fájdogál a jobb térdem. Néha jobban, néha kevésbé. Most viszont pár napja úgy érzem jobban fáj és inkább nyugalmi állapotban. Érzem, hogy be is van dagadva.


Utoljára 2 éve voltam orvosnál ezzel, mert akkor eléggé fájt és augusztus volt. Most megint eléggé felmelegedett az idő, lehet van hozzá köze vagy hogy meg fog jönni lassan.


Sajnos a negyediken lakom, lift nincs, de mivel saját lakás, nem terveztük mostanság eladni, mert szuper helyen van és felújítottuk. :(


Nagyon el vagyok keseredve mert 25 évesen rémes ezzel élni. De nagyon remélem, ha ilyen krónikus már a dolog és hol fáj, hol nem, ez csak nem rák...


Sajnos csak szerdán tudok orvoshoz menni, addig borogatom, kenegetem.



2021. szept. 10. 20:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Jézus Isten, miért lenne már rák? Ma ez a negyedik kérdés kb amikor valaki egyből rákosnak gondolja magát egy fejfájás meg stb miatt.

Ízület, valószínű örökölt vagy túl van terhelve. Nekem gyermekkorom óta ilyen a térdem, van, hogy rá állni alig tudok. Kaptam már injekciós kezelést is de nem használt. Örökletes ízületi betegség. 23 éves vagyok.

2021. szept. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igazad lehet, nálunk minden nagyszülőm reumás lett öregkorára, apukám pedig 40 éves kora óta az. :( az injekció max. Ideig-óráig hat, sajnos. Anyukámat a nyaka miatt kezelik, sajnos elkopott egy nyakcsigolyája, ami gyógyíthatatlan.
2021. szept. 10. 21:00
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Térdrák... igen, nagyon valószínű...
2021. szept. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
3-as van ilyen pedig, de 20 év alatt gyakoribb, mert a térd csontnövekedési zóna is. Engem sanszos hogy nem érint :).
2021. szept. 10. 21:32
 5/7 anonim ***** válasza:

[link]

Ezt nyilatkozták róla:

"★★★★★ 5/5 csillag. Orsika · 6 hónapja

Csodaszer

3 hete kezdtem el használni a kapszulát. A bal térdhajlatom évek óta fáj, vannak/voltak/olyan napok, amikor még a lépcsőn való közlekedés is nagy fájdalommal járt. Már 2 hét után éreztem a hatást, és egyre jobb a helyzet. Egyszerűen hihetetlen, hogy a fájdalom amivel azt hittem meg kell tanulnom együtt élni, egy ilyen kapszula hatására elmúlhat. Még csak 3 hete szedem, és biztos vagyok benne hogy a kúra végére teljesen elmúlik a panaszom."


Én pedig erre akarok váltani a Kurkumás&Kollagénes ízületvédőmről:

[link]


A kurkuma azért jó, mert erős gyulladáscsökkentő, és védi az ízületeket.

Nekem is a térdeimmel van gond, meg a derekammal. Igaz, én dupla annyi idős is vagyok.

A fenti zöld kagyló kapszulában csak az van, és zselatin. Amit én választottam, abban zöld kagyló, kurkuma, és Csűdfű is van, meg persze zselatin, és kondroitin - szulfát, ami szintén támogatja az ízületet.

2021. szept. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha ilyen problémák vannak a családban, érdemes volna kúraszerűen izület védőt szedni, ezt a kezdeti fájdalmat ennyi idősen jobb esetben elmulasztja a késöbbi gondokat elodázza. Igazából az állandó fájdalmat több, mint valószínű izületi gyulladás okozza. Azt kellene kideríten mi van mögötte, akkor lehet érdembe kezelni. Legtöbbször izületi kopás okozza. Röntgen nemtudom volt e. Mind a kopás mértéket és a jelenlegi állapotát tudnád az izületnek. Olykor nem is az az izület a ludas. Hanem a test kompenzalni akar valami járasból adódó elégtelenséget. Ami végül a térd izületek terheli le. A rákot kizárnam általában fájdalom mentesen alakul ki :) És csak a végstadiumhoz közeledve okoz fájdalmat.
2021. szept. 12. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Lúdtalpam van sajnos, ez is lehet egy ok, illetve úgy 10 kilót fogyni kéne... :/
2021. szept. 12. 13:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!