Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Gócos mandulával házilag...

Gócos mandulával házilag lehet valamit kezdeni?

Figyelt kérdés

Nem vettek kenetet, de azt mondták, hogy valószínűleg gócos. Olvastam, hogy az immunrendszert erősítik és a mandulát gyógyítják pl a fokhagyma, oregánóolaj stb. Ezek segíthetnek?

Egyébként térdízületi gyulladás miatt történt góckutatás.

Ha nem muszáj, inkább nem akarok heteket bukni és otthon ülni egy mandulaműtét miatt, amiből elvileg elég fájdalmas a felépülés is ráadásul.



2021. ápr. 13. 23:48
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ezeken kívül még ajánlom a langyos sós vizes gargalizalast naponta többször is. Nagyon sokat javít rajta!!!
2021. ápr. 14. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ennek műtét kesz a vége, nekem is ez volt. Sajnos idővel rosszabb lesz. De sokat segít ha natúr joghurtot eszel naponta. Napi többször szájvíz használat.
2021. ápr. 14. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nekem gyerekkorom óta fokozatosan, egyre többször gyulladt be a mandulám. Pár éve odáig fajult, hogy szinte minden második hónapban volt tüszős mandulagyulladásom, amin végül már antibiotikum is csak ideiglenesen segített. Először én is féltem a műtéttől, de a végén már úgy voltam, hogy bármi jobb mint az állandó szenvedés és torokfájás. Nagy nehezen rávettem magamat, a műtét helyi érzéstelenítéssel volt, úgyhogy szerencsére semmit nem éreztem, de a látvány elég horror volt, mondjuk az egy kicsit segített, hogy a doki megmutatta, hogy mit szedett ki, konkrétan két fehér kődarabot, ami már egyáltalán nem funkcionált, csak betegített. A doki csak annyit mondott: "Hú, még jó, hogy ezt kivettük."

Ez után két hét pokoli fájdalom, ami tényleg rossz, de közel nem annyira mint az állandó gyengeség és betegeskedés. Bár erős a fájdalom, bőven megéri, mert amint elmúlik a fájdalom, új életet kap az ember. Életem egyik legjobb döntése volt, hogy kivetettem a mandulámat. Azóta teljes életet tudok élni és nem kell rettegnem, minden alkalommal, ha hidegre megyek, vagy megiszok egy hideg üdítőt.

2021. ápr. 14. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Gyerek koromban evekig folyamatosan beteg voltam a mandulammal ... egyszer azt mondtak, hogy meg kell muteni ... ugy betojtam, hogy soha tobbe semmi baja nem volt a mandulamnak, azota is megvan :)
2021. ápr. 14. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
De én sose vagyok beteg, nekem nem is szokott begyulladni a mandulám. Óvoda vagy általános iskola környékén néhányszor begyulladt, azóta nagyon ritkán és évek óta legutóbb.
2021. ápr. 14. 08:53
 6/9 A kérdező kommentje:

Meg úgy tudom, hogy mandula nélkül a vírusok más szerveket fertőznek, és sokkal rosszabb betegségeket lehet elkapni, gyakran tüdőgyulladást kap az ember pl. ilyenek. Ez mennyire igaz?

Aki kivetette, az nem lett sűrűbben és durvábban beteg?

2021. ápr. 14. 08:55
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem 3 éve vették ki, azóta csak egyszer voltam beteg, Januárban, amikor rlkaptam a koronavírust. Szerencsére csak egy kis orrfolyás és gyengeség volt. Ezt leszámítva 3 éve semmi bajom, előtte, ahogy már említettem 1-2 havonta levertség, megfázás és torokgyulladás. Nyílván ez minkenkinél változó, ha Neked nem okoz komoly gondot, akkor lehet nem kell műteni. Nem vagyok orvos, csak saját tapasztalat.
2021. ápr. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Egyébként igen, a mandula a legelső védekezés a kórokozókkal szemben, mert megszűri a vírusokat, baktériumokat. De sajnos, ha annyira rossz állapotba kerül, mint pl az enyém volt, akkor pont az ellenkezőjét teszi és sokkal jobb, ha kiveszik. Ha a szervezet többi része megfelelően működik, akkor nem okoz gondot, az eltávolítása.
2021. ápr. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ízületi gyulladásom van, ami jelenleg nem biztos, hogy a mandulám miatt alakult ki. Ezen kívül semmilyen problémám nincs a mandulámmal évek óta. Kinőttem belőle.
2021. ápr. 14. 17:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!