Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Barátnőm beteg, nem akar...

Barátnőm beteg, nem akar menni orvoshoz, ügyeletre sem. Rosszabbulhat az egészsége? Többi lent.

Figyelt kérdés

Múlt héten egész héten tüsszögött, 10x csak reggel, és napközben is tüsszögött.

Hétvégén arra kelt, hogy fáj a torka, náthás. Megnéztem a torkát, és 2 fehér pöttyöket láttam a torkán, manduláin.

Vasárnap rosszabbul lett, nem bírt fújni az orrán, és volt hőemelkedése is. Ma arra kelt, hogy van 37,5 hőemelkedése. Feje fáj, szédül, nem bír fújni az orrával, torka fáj.

Volt háziorvosánál, és haza küldte, hogy otthon gyógyítsa magát. Még be se eresztette, hogy megnézné őt. Erdomed tablettát írt elő a barátnőmnek mikor 1 éve beteg volt, és volt neki otthon a szekrényében.


Szed c, b vitamint.

Az Erdomed fog segíteni? Szed paralent is.

Vagy szükség lenne elmenni vele ügyeletre hogy vizsgálják ki?

Hogy lehet ilyen hülye a háziorvosa hogy meg se nézi őt és haza küldi hogy otthoni gyógyítás.


Mit mondtok erre?


2021. szept. 13. 13:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Tüszős mandulagyulladás lehet.


Antibiotikum nélkül kicsi az esély a gyógyulásra, ellenben ha sokáig húzza krónikussá válhat,, később akár rámehet a szívizomra, ritkán bele is lehet halni, ha elhanyagolják.

2021. szept. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Covid is lehet.
2021. szept. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Mi köze a szivizomhoz? Nem értem
2021. szept. 13. 15:35
 4/4 anonim ***** válasza:

A gennyes mandula ráhúzódhat a szívre, tönkre teheti a veséket, és az ízületeket. Hogyan? Vér, és nyirokkeringés által, ami az egész szervezetet behálózza. Ezért kell az antibiotikum. Az Erdomed (utána néztem) köptető. A Paralent nem ismerem, de rágugliztam, az meg csak sima láz, és fájdalom csillapító.


Ha már öngyógyítás, akkor ezeket tudom ajánlani, mint itt a #2-es válaszomnál (DE ha tehetitek, menjetek másik orvoshoz. Ha a körzeti lepattint, akkor Fül-Orr-Gégészet, oda nem kell beutaló)


https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__betegsegek__1134344..

2021. szept. 14. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!