Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Valaki eltudja nekem magyarázn...

Valaki eltudja nekem magyarázni ezeket az értékeket vérvételnél?

Figyelt kérdés

eosimophil 8,8

foszfor anorg. 0.86

D.Bilirubin 4.2

Triglicerid 0,54

CRP ultrasens.mh 3.3


A crp az magsabb joval.. ez mire utalhat?

Ez ugye nem daganatos megbetegedés oka?

Reflux miatt szokot fájni a hasam.. meg hasmenésem van mostanában.



2021. szept. 16. 12:19
 1/9 anonim ***** válasza:

Gyulladásos betegség gyanúja esetén, ill. a kezelés hatékonyságának megítélésére végzik.


Mindenféle gyulladással járó betegség (pl. tüdőgyulladás) esetén. A gyulladásos betegségek egy részét valamilyen külső ágens (baktérium, vírus, gomba) okozza, más részük nem függ össze külső kórokozóval (ún. steril gyulladás). A CRP mindkét esetben megemelkedhet, de jellemzően bakteriális és gombás fertőzések esetén emelkedik meg a szintje markánsan. Emellett daganatok is okozhatnak CRP-emelkedést.

2021. szept. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Akkor nem biztos hogy daganatos megbetegedes?
2021. szept. 16. 13:01
 3/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok,szerintem nem daganat. Valamilyen gyulladás van a szervezetedben.

Jó lenne tudni a referencia értékeket minél mennyi az eltérés. Ez laboratóriumonként változik így nem tudom melyik magasabb vagy alacsonyabb.


A trigliceridek a táplálkozás során felvett zsírok alkotóelemei, illetve a szervezet zsírraktárai is főként ezekből épülnek fel.Alacsony lehet alultápláltságban és májelégtelenség esetén pl. Magas ha túl sok zsírt és szénhidrátot fogyasztasz.


A direkt bilirubin a vérfesték egyik lebontási terméke,szintje májzsugor, májgyulladás, zsírmáj,

májdaganat, epeút-elzáródás, epekő, hasnyálmirigybetegségek esetén emelkedhet meg.

Alacsony eredményt sokszor tévesen okoz a c vitamin.


Eosimophilnek leggyakrabban allergiás reakcióban (asthma), allergiás választ kiváltó gyógyszerek (penicillinallergia) szedése esetén, valamint gomba- és parazitafertőzésekben (bélférgesség) emelkedett a szintjük. De fertőző betegségekben (kanyaró, skarlát, vérhas) is előfordul. Autoimmun betegségekben, vérképzőszervi daganatos betegségekben, Hodgkin-kórban, lymphoma és csontvelői betegségek, valamint bizonyos bőrgyógyászati betegségekben is lehet emelkedett.

Klinikai jelentősége itt inkább a magas értéknek van.


Túl magas foszforszintet okozhat,veseműködési zavar,mellékpajzsmirigy alulműködés, hypocalcaemia, diabetikus ketoaciddosis.

Alacsonyt pl a vízhajtók,savlekötők és a hiányos táplálkozás is.


Hát nagyjából ennyi,de azt tudd,hogy a labort mindig úgy kell nézni hogy az egészet egyben,tehát nem szabad kiragadni külön-külön értékeket,mindig együtt kell értékelni az eredményt a tüneteket is figyelembe véve.

2021. szept. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
71%

Látom hipochonder vagy. Daganat nem mutatható ki a vérképből, az csak leukémia esetében utal rá.

A mértékegységeket nem ártott volna odaírni...

Nem értem mi bajod a CRP értékeddel, mivel 5 mg/L alatt teljesen normális. Triglicerid is 1,71 mmol/L alatt szintén normális. Direkt bilirubin 7 mmol/L (4 mg/L) alatt normális. Foszfor is normális...

Minimális eltérésekkel nem foglalkoznak, mert az semmit sem jelent.

2021. szept. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
52%
3# A kérdező értékei teljesen normálisak.
2021. szept. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

5-ös írta hogy a referencia érték szerint van eltérés a CRP magasabb neki jóval. Ez az esetek nagy részében gyulladásra utal.

Megjegyzem az én CRP-m 6,77 és a leleteimen 10-ig normálisnak számít. Eosinophil nálam 4-ig jó,neki 8,8.

Nem tudom te ezeket az értékeket honnan veszed amit felsoroltál,de ezek laboratóriumonként eltérhetnek. Tehát így kijelenteni,hogy minden érték normális ezt nem lehet csak ha látod a leletét.

Nálam egyik érték sem az amit te írtál,teljesen mások.

2021. szept. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
78%

Ettől függetlenül a 3,3-as CRP normális...

Kérdező, ha bizonytalan vagy, akkor kérdezd meg az orvosodat.

2021. szept. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az en CRP m 2,2 de 5 ig normál. Laboronként változik a referencia tartomány. Ahogy korábban mar írták összeségében értékelik. Tumort is jelölhet a CRP DE csak a CRP. nem jelöli. A CRP hamarabb emelkedik mint a versüllyedés. Nekem is igy volt. A süllyedésem még normál volt de a CRP már emelkedett és mutatta hogy gond van valahol. Összekötve a problémámmal már jelezte hogy ott gond van, és volt is. Ha daganat gyanu van az még sok extra pl tumormárker vizsgálat, de az sem biztos.
2021. szept. 17. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 manly ***** válasza:
A CRP 5-ig jó.
2021. nov. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!