Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Az emberek hány százaléka...

Az emberek hány százaléka tökéletesen egészséges?

Figyelt kérdés

Azért foglalkoztat a kérdés, mert jó magam és a környezetemben levők nagy része küzd valamilyen veleszületett betegséggel/kórképpel/rendellenességgel.


24 éves férfi vagyok, gyerekként kancsal voltam, térlátásom most sincs. 7 évesen bélcsavarodásom volt. Fiatalkorban lúdtalpas lettem, 18 éves koromtól hajlamos vagyok aranyérre, 20 évesen bölcsességfog műtét kellett, mert merőlegesen nőttek a 8-ás fogaim, 23 évesen vesehomokom volt, majd Bechterew korral diagnosztizáltak, mert spontán 2 nap alatt begyulladt a legtöbb izületem és a gerincem, azóta biológiai terápia és gyulladáscsökkentők nélkül mozogni se tudok (betegség előtt futó voltam, örökre abba kellett hagynom) ezen kívül enyhe orr sövény ferdülésem is van.


Egy barátomnak rossz az egész fogazata, 25 évesen is fogszabályzós és ortopéd problémái is vannak.


Valaki pajzsmirigy és hormon problémákkal küzd, sokan szemüvegesek, sokan glutén érzékenyek, valaki bipoláris zavarral küzd, egy másik cimborám 21 évesen csontrákos lett, egy 25 éves hölgy ismerősöm meg harmadjára vetél el, nem egészséges a méhe.


Nem sajnáltatom magam, egyszerűen csak érdekel, hogy az emberek hány százaléka lehet teljesen egészséges, akinek mondjuk 60 éves koráig bakteriális/vírusos fertőzések kívül semmi baja sincs, és 30 éves koráig szemüveg sem kell. Nem csak az életet negatívan befolyásoló körképet értem, hanem minden, ami rendellenes (igen a szemüveget és a bölcsességfog eltávolítást is beleértve)



2021. szept. 17. 00:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs olyan ember akit ha teljesen átvizsgálnának, ne találnának nála semmit. Lehet hogy csak egy apró eltérés a vérképében, mondjuk picit magasabb koleszterin, és nem is tud róla, de mindenkinek van valami.
2021. szept. 17. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Senki sem tökéletes.

A testünk egyébként sem a tökéletességre törekszik.

2021. szept. 17. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sincs olyan ember.

Én 20 évesen gluténérzékeny vagyok, rövidlátó, gerincferdülésem meg lúdtalpam van, 2 évvel ezelőtt azt mondták, hogy Scheuermann kóros is vagyok (bár utána egy másik orvos azt mondta, hogy nem...na most akkor melyiknek higgyek?), az ízületeim se százasok. Szerintem megvan mindenkinek a maga baja.

2021. szept. 17. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
27 vagyok. Rövidlátó, refluxos, a térdem is már rakoncátlankodik, gerincferdülésem van, van 2 rossz fogam, ezen kívül valamiért testszerte csomók jelentek meg a kötőszövetemben. Ja, gyerekként asztmás és lúdtalpas is voltam.
2021. szept. 17. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
10 emberből 9-nek van gerincferdülése vagy lúdtalpa, az előbbi már civillizációs ártalom. És ez még csak 2 a sok elváltozás közül, így nem valószínű, hogy lenne tökéletes ember akár éves korig is.
2021. szept. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!