Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Felszívódási zavarnál mely...

Felszívódási zavarnál mely vitaminokat érdemes pótolni étrendkiegészítővel?

Figyelt kérdés
Kontaminált vékonybél+felszívódási zavar.

2021. szept. 19. 15:49
 1/4 anonim ***** válasza:
46%

Újra kell építeni az egész bélflórát. Ahhoz, hogy pontosan tudják mely baktèriumtörzsek vannak elszaporodva, illetve melyikből van hiány széklet mikrobiom teszt kellene. Na most az a helyzet, hogy bár van itthon ilyen vizsgálat magánlaborokban pl synlab, de mégis kevés doki ért a lelet értelmezéshez. Ez egy nagy mérföldkő lesz a következő években az orvostudományban, ha elkezdenek vele behatóbban foglalkozni. Nyugaton már elég elterjedt.

Szóval keress egy jó gasztroenterológust és kérd ki a véleményét ez ügyben!

Máskülönben, ha találomra akarsz probiotikumot szedni, akkor válassz olyat, amiben minél többféle baktériumtörzs van és abból minél több életképes. Pl.: a Progastro nagyon szuper!

2021. okt. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én konkrétan vitaminokra, nyomelemekre, ilyesmikre gondoltam. Mivel elvileg lehetnek a rossz felszívódás miatt hiányállapotok a testben. Pl. Magnéziumhiány az konkrétan jelentkezett nálam, mindenfèle izomrángás és szívritmuszavar miatt derült ki. Ezért érdekelne, vajon más vitamint is kéne pótolnom, mielőtt bajt okoz??
2021. okt. 1. 21:51
 3/4 A kérdező kommentje:
Egyébként a probiotikum kúrán túl vagyok. Jó gasztrós dokit nem tudtam találni itt a környéken sajnos, vidéken èlek. De nem a Sibora és felszívódási zavarra szeretnèk szert, hanem az ebből fakadó hiányállapotokat szeretném megelőzni. Csak nem tudom mit kéne, mit érdemes pótolni.
2021. okt. 1. 21:55
 4/4 anonim ***** válasza:
SIBO esetén a vitaminok felszívódási képessége nagyon gyenge, előbb valóban a bélflórát kell rendbe tenni, ahhoz pedig mikrobiom teszt kell. Jelenleg ez ügyben dr. Schwab Richárd a legilletékesebb.
nov. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!