Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Milyen étrendkiegészítőket...

Milyen étrendkiegészítőket érdemes fogyasztani, ami jó minőségű is?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra, hogy edzek, és szeretnék egészségesen táplálkozni ami már meg lenne, de ezek mellé szinte elengedhetetlen egy jó kiegészítés. Gondolok itt például jó magnéziumra,kálciumra,C vitamin, D vitamin stb... Engem inkább az érdekelne, ki mit használ ,és használt e neki egyáltalán. Nekem nem az ára lenne a lényeg, hanem hogy használjon is felszívódjon, és hogy mit mivel szabadna szedni. Márkát/szokásokat/bármit szívesen várok. Köszönöm!

2021. ápr. 8. 15:16
 1/10 anonim ***** válasza:
49%
Ha tényleg egészségesen táplálkozol, akkor semmilyen kiegészítő nem kell. Esetleg D vitamin, de az is csak télen.
2021. ápr. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%

Kalciumot nem érdemes, mert ahhoz nagy mennyiségű K2-t kell nyomni, hogy ne az erekben landoljon. D+K-vitamint igen, akár 4-8000 NE-t is naponta (D3). Magnéziumot is érdemes, az jó a D-vitaminnak is, csak kerülni kell a magnézium-oxidot, mert az nem szívódik fel. Szelén alapozás után jód és szelén együtt jó, mert alapból totálisan jód és szelénhiányos területen élünk, így mindenkiből hiányzanak ezek, aki nem fekszik rá. Jódból bármelyik vegyület felszívódik, szelénből a nátrium-szelenit nem. Én a Yiya jód-szelén kapszuláját tolom. Jód-szelénhez C-vitamin is kell, meg az jó sok máshoz is, én a BioTech 1000 mg-osát szoktam venni, amiben 250 db van. Meg még komplex E-vitamint érdemes. B-komplexet is szedek, azt úgy választottam, hogy ne folsav, hanem folát legyen benne, meg ne cianokobalamin, hanem metilkobalamin. A cinkbevitelt meg nyomelem komplexszel oldom meg, abból is jó a Yiya, meg a WTN is. A magnéziumot máskor szedem be, mint a többi ásványi anyagot.

Azt nem tudom megmondani, hogy "használtak-e" ezek, mert ugye nincs belőlem kettő, hogy az egyik nem szedi, a másik szedi és össze tudnám hasonlítani. :)

2021. ápr. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
32%

"hanem hogy használjon is felszívódjon, és hogy mit mivel szabadna szedni."

Minden felszívódik jól és mindent szabad mindennel szedni. Legalábbis a legálisan kapható kiegészítők körében.

Amit lehet ajánlani, az egy komplex vitamin csomag (van egy tablettás is, de van hogy többől kell összerakni mert épp nem lehet kapni minden az 1-ben változatot). Ezen felül még Omega 3 ami hasznos lehet. Más dolgokra nincs olyan hű de nagy szükség, egészséges étkezéssel bevihetőek. Illetve ha van valamilyen problémád (pl. rossz ízületek), akkor arra specifikusan lehet érdemes táplálékkiegészítőket szedni.

(Én konkrétan ezeket használom:

[link]

[link]

Nem kell ezeket megvenned, nézz utána, simán lehet hogy van jobb/olcsóbb/nagyobb hatóanyagú. A shopbuilder-t viszont ajánlom, sok minden van egész jó áron, és teljesen megbízható bolt. Ezeken felül szoktam még D vitamint bevinni, főleg télen, illetve ezt a multivitamint kiegészítem K2-vel, mert az nincs benne. Most konkrétan ilyet vettem nemrég: [link]

2021. ápr. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
#3 vagyok. Az utolsó link összecsúszott a zárójellel. Így lenne helyesen: [link]
2021. ápr. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Ignis Subdialis ***** válasza:
96%

#3 Bocsánat, de őrültségeket írsz ("Minden felszívódik jól és mindent szabad mindennel szedni. Legalábbis a legálisan kapható kiegészítők körében."). Nézzél utána a felszívódásnak és az együttszedésnek kicsit. A "legálisan kapható" multik háromnegyede kuka - tudományos alapon.

[link]

2021. ápr. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi az egyetemen mindig azt tanultuk, hogy a normál vegyes táplálkozás mellett semmiféle táplálékkiegészítő nem kell. Persze a mai városi füleknek ez szentségtörésnek hangzik, de attól még lehet akár igaz is.
2021. ápr. 18. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Igen, sokat hallottam már én is ezt a "táplálkozás elég" de sajnos már nem. Annyira felgyorsult az élelmiszerek előállítása hogy az ásványi anyag/vitamin szintjük 80-90 %-ot csökkent szerintem már legalább az elmúlt 50-100 évben. Persze ha kistermelőtől vesszük, vagy ismerőstől stb egészen más, de őszintén kinek van ideje ennyit kinlódni, és ennyi helyről venni mindent ami éppen kell? Senkinek, és pénze se feltétlen. Sajnos gyors világban élünk, és már semmi nem az ami volt, és nem is lesz.
2021. ápr. 18. 19:59
 8/10 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem, ahhoz hogy bevigyek neki 1000mg C vitamint ami nem is sok több dekányi, de lehet 1 kiló citromot is meg kéne egyek. Az meg nem egy olcsó mulatság, és ez még csak a C vitamin. Ebbe nem volt benne a napi B,D,E stb szükséglet. Meg ugye speciális esetek amikor valakinek valami bajra kell valamelyik természetes cucc.
2021. ápr. 18. 20:00
 9/10 A kérdező kommentje:
Egyébként elkezdtem GAL termékeket szedni. C komplex, Ashwaganda, Magnézium, Multivitamin, és D3+K2-őt meg 1 kis bimunot és energikusabb is vagyok ,meg jobban érzem magam szóval megérte.
2021. ápr. 18. 20:01
 10/10 anonim ***** válasza:
54%
És szerinted 1000 mg C vitamin kell neked? Ez csak a tápkieg gyártók márketingje, töredéke is elég. Ez a rohanó világ, meg nincsenek vitaminok az ételekben is jó nagy hoax. Nyilván ha valaki nem jól táplálkozik, akkor megértem, a feldolgozott cuccokban nincs sok vitamin. De egy növényi alapú étrenden sok zöldség, gyümölcs, tk gabona bevitellel semmi gondod nem lesz a vitaminokkal. Talán a D vitamin az egyetlen kivétel, azt érdemes szedni, különösen télen. Illetve B12-t, ha vegán vagy.
2021. ápr. 18. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!