Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szorongás csökkentésére...

Szorongás csökkentésére milyen vitaminokat érdemes szedni?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, és mindig is voltak gondjaim szorongással és pánikkal kapcsolatban. Barátnőim azt tanácsolták, hogy próbáljak meg vitaminokat és magnéziumot szedni, hátha segít, de nem igazán szedtem ilyeneket soha, így nem tudom miből milyen fajtát kellene, meg mennyit. Meg úgy összességében, hogy úgy mit hogyan kell ezekkel :D


Úgyhogy ha valakinek van bevált vitaminja, ami úgy érzi, hogy neki segített, vagy csak tudja, hogy jó, tudna küldeni egy nevet vagy linket ide nekem?

Amire gondoltam:

- d-vitamin

- magnézium

- b-vitamin?

- volt, aki cinket és omega3-t javasolt

- valami multivitamin?


Nekem a teák, meg a levendula illatú dolgok sose váltak be.

Magneb6-ból régen szedtem napi egyet, de nem vettem észre változást, sőt, lehet, hogy csak beképzeltem, de talán mintha jobban is szorongtam volna tőle :/


Nem tudom, hogy ez számít-e, de pcos-om is van.



2021. ápr. 14. 10:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez pszichés probléma, erre a vitaminok nem hatnak.
2021. ápr. 14. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
tudom, de az átlagos közérzetemen csak javítana valamit, nem?
2021. ápr. 14. 11:40
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld ki, de tapasztalatból mondom, hogy nem fog.
2021. ápr. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Állítólag a nagy dózisú b komplex jót tesz az idegrendszernek. 50 mg-os dózis. Nem lehet túladagolni, mert vízben oldódik, a fölösleg vizelettel távozik.
2021. ápr. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%

Úgy összességében az állapotodra - fizikait is beleértve, az alábbiakat lenne érdemes:

- D-vitamin napi 3-4000 NE, jó minőségű K2-vitaminnal kiegészítve, hogy elkerüld a kalciumkiválást az erekben

- B-komplex, de olyan, amiben folsav helyett folát van, cianokobalamin (B12) helyett valami más kobalamin, általában metilkobalamin

- magnézium-biszglicinát hatóanyagú magnéziumpótló, legalább napi 200 mg magnézium adagban (ennek mindkét összetevője - magnézium és glicinsav - jótékony hatású a szervezet stressz reakciójára) A magneB6-ban 48 mg magnézium van, az még tünetmentességnél is csak dekoráció a szükséges napi magnéziumbevitelhez képest. Müller drogériában kapható egy ún. Choco Nuit nevű természetes nyugtató hatású forrócsoki, esetleg a fenti magnéziumot kiegészítheted ezzel lefekvés előtt, elég finom! ;)

Multivitamint nem igazán érdemes, mert a 95%-uk rossz minőségű hatóanyagokat tartalmaz, amik esetenként akadályozzák is egymás felszívódását.

Ezeken kívül a szorongás és pánik elsődleges gyógymódja a pszichoterápia, ezt ne halogasd semmiképp.

2021. ápr. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!