Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ezeket ehetem,ha refluxom van?

Ezeket ehetem,ha refluxom van?

Figyelt kérdés

Elvétve találtak fekélyeket a vékonybelemben meg a nyelőcsövemben(lehet crohn beteg vagyok),reflux is oda lett írva.

Bableves/főzelék,lencsefőzelék,chilisbab,pörkölt,tejfölös csirke,rántott hús,sült csirke töltelékkel,makaróni,spenót tört krumplival meg oldalassal,petrezselymes meg kapros krumpli...általában ilyen ételeket csinálnak otthon.

Ezek közül van amit abszolút ki kell hagynom végleg?

Gyümölcsöket szoktam még enni,élőflórás joghurtokat,almarostot,teljes kiörlésű kenyereket,barna kenyeret. Naponta max 4x eszek és próbálok csak kis mennyiséget.


2021. szept. 20. 11:50
 1/3 anonim ***** válasza:
Találsz erről pontosabb információt a neten. Refluxosként írom, hogy csípős, savanyú, túl zsíros, túl forró, túl hideg, puffasztó ételeket ne egyél, mert csak rontanak a helyzeten.
2021. szept. 20. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Csípőset semmiképp, így chilis bab kilőve
2021. szept. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Amit #1 ír. Plusz még: alkohol, koffein, csoki ami ront
2021. szept. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!