Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehetséges, hogy magától...

Lehetséges, hogy magától kilyukadt a dobhártyám?

Figyelt kérdés

Elég fura lesz, de gyorsan leírom. Tegnap este 9 óra fele elkezdett fájni a fülem. Melegítettem sót + villanypárna, de most hajnal 2 körül felkeltem mert sokkal rosszabb lett, annyira bedugult, meg fájt, hogy sírtam. Éreztem, hogy olyan mintha ki akarna szakadni a dobhártyám. Ittam egy kamillateát + vettem be algopyrint.

Aztán elkezdtem gondolkodni hogy basszus, mivan ha fel kell szúrni a fülem, merthogy ez kezd elviselhetetlen lenni, majd itt gyk-n elkezdtem utánaolvasni hogy mennyire fáj, hát nem csalódtam, soha nem akarom átélni. Olyat is írtak hogy van akinek magától szakad át..

Aztán van az amikor pl iszol egy szénsavas üdítőt és nem büfögsz, de valami hasonló dolgot csinálsz ami annál picit gyengébb, nem tudom hogy kell leírni, kérődzöl mondjuk🤣 na ilyen volt nekem, és ott nagyon fájt a fülem, olyan volt mintha így “kinyílt volna majd visszazáródott volna”. Azóta épphogy szivárog egy kis gennyes-pirosas (talán véres) váladék a fülemből, de elenyésző mennyiség, csak fülpálcikával nagyon óvatosan “kitöröltem”, ami oda folyt a fülem elejébe és onnan tudom. A nyomás is megszűnt. Most akkor lehet hogy kipukkant tényleg a dobhártyám?



2021. szept. 21. 04:32
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Persze, kiszakadt, ez a természetes gyógyulasa a gennyes fülgyulladásnak.

Azért szúrják fel, hogy ezt megelőzzék, mert ha magától szakad, nagyon sérülhet a dobhartya, maradandó halláskárosodással.

De nyilván ez nincs mindig így. Azért mindenképp menj el fülészetre megnézetni

2021. szept. 21. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 Sssaszem ***** válasza:
Kedves Kérdező! Mi lett veled végül?
2021. szept. 21. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Kedved Sssaszem, ma még dokinál nem voltam, ugyanis nagyon félek, hogy visszafertőződnék. 1 hónapja folyamatosan köhögök, nem vagyok 100%-os, a hétvégén lettem olyan szarul, hogy 39fokos lázam lett torokgyulladással, gondolom ennek következménye a fülfájás. Egyébként mindenképpen el akarok menni majd, mert a fülem bár már nem fáj, azért érdekelne hogy mégis mi van vele..😕 Viszont jóban vagyunk a háziorvossal, anya elmondta neki mibajom volt/van, kaptam igazolást meg sumamedet írt fel, jelenleg itt tartunk. Nem akarok antibiotikumot szedni de úgy nèz ki muszáj leszek😕
2021. szept. 21. 12:29
 14/18 A kérdező kommentje:
Jaj azt elfelejtettem, hogy hallani még mindig elég rosszul hallok😞
2021. szept. 21. 12:34
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
11esnek igaza van, de pl. anno nekem éjszaka kezdett fájni, majd megőrűltem és mire reggel 8ra el tudtam menni fülészetre, már átszakadt. Nekem akkor 2 hétig nem mehetett bele víz, addig alig hallottam arra a fülemre, utána kezdett visszaállni és kb. 1 hónap volt mire minden rendben volt. 3 napig folyt a fülemből genny, de nekem mondjuk nem volt véres. Azért fülészeten megnézetném,nem mintha ezzel kezdeni tudna valamit, de mégiscsak belenéz a füledbe.
2021. szept. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
15ös, és neked milyen gyógyszert írtak fel rá?
2021. szept. 21. 14:18
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
A nevére nem emlékszem, de antibiotikum volt, azt mondta a doki, hogy mindenképpen szednem kell, nehogy a gyulladás komolyabb gondot okozzon,esetleg ráterjedhet a hallócsontocskákra is, de akkor az már súlyosabb. Írt fel orrkenőcsöt, orrspray-t is.
2021. szept. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod.😊
2021. szept. 21. 14:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!