Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Valakivel történt már hasonló?...

Valakivel történt már hasonló? Mi lehet ez?

Figyelt kérdés

Pár napja és ma este is rám tört egy hirtelen szédülés, amit erős hidegrázás kóvetett. A pár nappal ezelőtti esetnél már a hidegrázás alatt mértem vérnyomást. 145/90 volt, egyébként rendszeresen mérem és 130/80 kórüli. A pulzusom kicsit felment 78ra, egyébként 60-65 az átlagom. A kicsit magas vérnyomás miatt vettem be Tensiomint ami a hirtelen felment vérnyomást visszaállítja. Jobban is lettem. De ma megint ugyanazok a tünetek jöttek csak kicsit gyengébben. A vérnyomásom rendben volt.

Előzmények: Pszichés problémáim, pánikbetegségem volt. Szedtem is rá Eleniumot. Amit sajnos sokáig szedtem és lehet rá is szoktam. 2 hete nem szedem. Lehet esetleg elvonási tünet? Vagy vmi frontérzékenység?

Szervi probléma eléggé kizárt mert sok kivizsgáláson voltam. Labor, teljes kardiológiai vizsgálat, 24 órás holter, hasi- és nyaki ultrahang, tüdőszűrés. Elvlleg mindennel minden rendben van. Akkor mégis mi lehet?



2021. szept. 24. 04:13
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Leírtad a választ. Pánikbetegség. Nem voltál pánikbeteg, hanem még mindig az vagy. Egyáltalán nem kezelted a problémát.

Az Eleniumot legfeljebb 4 hétig lehet szedni, és fokozatosan kell csökkenteni az adagot. Ha hirtelen hagytad abba, akkor ezek elvonási tünetek lehetnek.

2021. szept. 24. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Simán lehet elvonási tünet.
2021. szept. 24. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Amúgy azok a tünetek, ami miatt elkezdtem a kivizsgálásokat és pánikbetegséget diagnosztizáltak, azok elmúltak. Azért gondoltam h ez más.
2021. szept. 24. 14:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!