Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Az alkapcsom alatt levo csomo...

Az alkapcsom alatt levo csomo milyen betegsegre utalhat?

Figyelt kérdés

Nem a mandulamrol van szo. Mind a 2 oldalt kitapinthato es mozgathato kemeny csomo van. 14 napoal ezelott voltam covid pozitív, es a 5 nappal ezelott fajt a fogam felul. Nem tudom, hogy ezek kozul valamelyiknek koze lehet e a dologhoz. Plusz eleg nehezen veszek levegot is. Neheznek erzem a mellkasom. Lehet, hogy a kettonek nincs as koze egymashoz.

Gondoltam, hogy felhivom a dokit, de itt ahol elek(nem Mo.) meg mindig csak telefonon gyogyitanak, a fogorvoshoz meg 3 honapos varo lista van. De melyikkel kene beszeljek egyaltalan? Vagy hagyjam es elmulik magatol?


2021. okt. 4. 21:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Nyirokcsomó megnagyobbodás, a szervezeted épp harcol valamilyen fertőzéssel. Ha covidra pozitív voltál két hete, ez simán jelezheti azt.
2021. okt. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Siman atment rajtam a covid. Fejfajasom volt par napig, elment a szag es iz erzetem.De csak a 10.napra mar semmi bajom nem volt.

Valoszinuleg a nyirokcsomommalvan baj. Kellene ra antibiotikumos kezeles?

2021. okt. 4. 22:19
 3/7 anonim ***** válasza:
30%

Én nem várnék a helyedben. Hívd fel a háziorvost és kérj időpontot tőle. Ha megkérdezik mi a panasz, akkor ennyit mondj: 2hete voltam covidos, nehéz a levegővétel még mindig és csomót érzek a nyakamnál. Mindenképpen szeretném, ha az orvos megnézne, ezért kérnék időpontot.

Ha azt mondják a telefonban, covid után ez természetes és pihenjen tovább, akkor közölheted újra, nagyon zavaró ez a csomó és a nehezebb lélegzésem és szeretném, ha megnézne.

Ha azt mondják a telefonban, menj be a sürgősségire, akkor vagy azt mondod, ennyire nem érzed súlyosnak, hogy kórházba menj, de szeretnéd továbbra is, ha a háziorvos megnézne vagy ha javasolja a sürgősségit, akkor mehetsz oda is. Biztosan fognak tudni mit mondani.

Ne hagyd magad lerázni még akkor sem, ha a háziorvos határozottan leszerelne.

Hívd fel holnap a rendelési idejében a háziorvosod.

Mielőbbi gyógyulást kívánok!

2021. okt. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat!

Jo lenne, ha holnapra mar jobban lennek.Ma mentem vissza covid karantenbol dolgozni. Nem kene mar tobbet nagyon hianyoznom.

2021. okt. 4. 22:26
 5/7 anonim ***** válasza:
57%

Nyirokcsomó megnagyobbodás nekem akkor is szokott lenni, ha semmi tünetem nincs, max gyengeség. Bár ritkán vagyok beteg. Általában csak az egyik oldalon szokott kijönni és nekem fájni is szokott, kellemetlen. Doki ezzel nemigen tud mit kezdeni. Szerintem várj még vele, nekem volt hogy hetekig nem ment le.

De ha nagyon aggódsz, akkor fotót küldj a dokinak róla.

2021. okt. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Plusz a felső fogak lehetnek érzékenyek/fájhatnak ha fertőzésed/légúti betegséged van (fogorvosom mondta, mikor nem talált semmit) - akkor sem volt sok tünetem, max picit fájt a torkom. De persze nem árt megnézetni.
2021. okt. 4. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Van tünet. Kettő tünetet is fontos orvossal megbeszélni. Aggodalmat is okoz. Covid volt 14napja. Lehet, csak valami egyszerűbb utóhatás, de lehet, másról van szó. Egészségügyis vagyok. Jobb megnézetni, mint várni! Inkább mondja az orvos tapintás, megnézés, meghallgatás után, hogy ne aggódj, mintsem nem beszéled meg a dokival és nagyobb gond lehet. 5-ös: ha nagyobb gond van, Te vállalnád a felelősséget? Nem hiszem. Várakozást mondani ilyen tünetek esetén nem szabad.

Én is voltam covidos. A háziorvosom azt mondta, maradjak otthon, pihenjek és majd lezajlik. Még aznap mentő és kórház lett belőle és a háziorvosom hibázott, félvállról vett.

Ezzel nem azt szeretném mondani, a kérdező ijedjen meg, hanem legyen felelősségteljes, határozott és inkább nézesse meg, mondják azt, h. okés, mintsem kiderüljön, késő valami.

2021. okt. 4. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!