Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért hordanak maszkot önként...

Miért hordanak maszkot önként az emberek?

Figyelt kérdés
Ígyis úgyis át fog mindenki fertőződni, idő kérdése. Akkor nem jobb inkább túlesni rajta?
2021. okt. 8. 14:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
31%
Mert a média által agyilag átmosott, félelemben és pánikban élő embereknek mondhatsz bármit, úgyse neked fognak hinni, hanem a hazug, manipulatív médiának és irányítóinak.
2021. okt. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
81%
Mondjuk nem akarja a bármilyen légúti fertőzését továbbadni, esetleg másét elkapni?
2021. okt. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
84%
Azt gondolom, nem tilos? Mi van, ha kihúzták a fogát? Herpesze is lehet stb, meg mint aki előttem válaszolt.
2021. okt. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
92%

Én azért, mert csontvelődaganatos beteg vagyok, őssejt transzplantáció előtt állok.

1. Ha covidos leszek, karantén. Most van a góckutatás, ráadásul tavasszal, amikor elkaptam, 8 hetet csúszott a kezelésem, mivel addig pozitív volt a PCR tesztem. Tehát ha elkapom, hónapokat csúszhat a transzplantáció.

2. Nem csak a Covid miatt hordom. A fentiek miatt, ha csak egy banális náthát elkapom, az is hetekkel késletetheti a transzplantot.

2021. okt. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
79%
Miért ne? Normális gondolkodású ember betegen vagy immungyenge állapotban maszkot hord, vagy a maga, vagy mások védelmében. Külföldön nem szokatlan hogy tekintettel vannak másokra.
2021. okt. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
70%
Mert tele van hamis információval és csúsztatással. Mintha a maszkukacról tettél volna be anyagot.
2021. okt. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
20%

#5

Amikor anyukám 12 évig volt daganatos beteg csak akkor vett fel maszkot, amikor az infúzió miatt teljesen kipattogzott nagyon csúnyán az arca és nem szerette volna, hogy azt mások lássák. Egyébként pedig soha nem hordott és nem is lett más betegsége azon kívül, hogy daganatos beteg volt. Jééé... érdekes nem? És nem az ilyen cseppfertőzés útján terjedő vírusba halt meg, hanem a daganatba 2017-ben.


Az immunrendszert erősíteni kell, nem a maszkkal tovább gyengíteni.

2021. okt. 8. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
19%

#7

Aham, majd pont te mondod meg a tutit és nem az a szakember, aki a videóban szerepel. Bocsika, nem vagytok egy súlycsoportban.

2021. okt. 8. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
81%

A konteós anonim kommentelő agya is át van mosva és félelemben él, csak ő a médiától fél meg a gyógyszergyártóktól (?) meg a titkosháttérhatalmas irányítóktól...


Japánban a náthával is felvették évtizedek óta az emberek a maszkot (pedig nem tette náluk kötelezővé senki, ó és normálisan hordják, nem fejdísznek az orrukat kilógatva stb) - biztos ott sem mindenki, persze, de nem is emiatt írtam, hanem


Úgy általánosságban, bármilyen cseppfertőződéssel terjedő betegség esetén a maszk segít abban, hogy ne terjedjen olyan mértékben a betegség, mint nélküle.

Aki önként hordja, az hordhatja ezért. Abban az első hozzászólónak van némi igazsága, hogy biztosan olyanok is hordják most önként, akikre ráijesztettek annyira, hogy úgy gondolkodik, "Biztos ami biztos, én márpedig felveszem", akkor is, ha egészségesnek érzi magát.

Én is felvettem, amikor kapart a torkom és mentem a boltba, akin nem volt maszk lehet, hogy volt is aki értetlenkedett rajta. Ha meg mellettem állva nézelődne és rám épp rámjönne a köhögés, akkor is kapnék érdekes tekinteteket nyilván...


Illetve, nem tudom milyen kő alatt lapult a kérdező az elmúlt másfél évben, hogy hogy nem hallotta még azt az unalomig ismételt érvet a "csak idő kérdése" felvetésével kapcsolatban, hogy pontosan ez az idő a nagyon nem mindegy, hogy mennyire rövid vagy elhúzódó. Aki a túlesésekor az életen is túlesik, neki nyilván nem lett volna mindegy (a hivatalos statisztikai adatot, ami nem egy fényes szám kishazánkban nem idézném, megelőzendő a "hülye vagyok és tényleg elhiszem, hogy ők abba haltak bele" érveléslánc elindulását, nem hiszem, hogy mindenki abba halt bele, de sokan igen)

2021. okt. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
86%

"Akkor nem jobb inkább túlesni rajta?"


Túlesni rajta? A COVID nem olyan, mint a bárányhimlő, hogy 1x elkapod és azzal egy életre le van tudva.

2021. okt. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!