Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ekkora IgG szint mekkora...

Ekkora IgG szint mekkora védettséget ad?

Figyelt kérdés

Nem vagyok beoltva. Tartok tőle, rengeteget olvastam mar meg hallottam hogy kinek milyen mellékhatása volt, inkább nem lennék tesztalany.

Voltam ellenanyag vizsgálaton, miszerint az IgG értékem (50-tol igenyelhetek kartyat) 80 volt.

Nem vagyok jártas ebben, ezért kérdezem, hogy ez mekkora védettséget jelenthet és mekkora veszélyei lehetnek rám a vírusnak. 22 vagyok, egészséges, nem elhízott



2021. okt. 12. 15:57
 1/8 anonim ***** válasza:
79%
Minimális. Ugye 50-től elégséges, de oltás után akár 40000 feletti értékeket is lehet mérni. (Nekem 4 hónappal oltás után 4000 volt)
2021. okt. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
59%
Lényegében nem vagy védett
2021. okt. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ha mar egyszer atestem az immunrendszerem ismeri ergo nem kene veszelyt jelentsen nem?
2021. okt. 12. 16:57
 4/8 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem ez igen gyenge védettség.

(Ahol én nézettem, ott más a mértékegység, 15-től jó, nekem Sino után 27, megyek is harmadikra.)


Nekem van egy olyan hipotézisem, hogy amikor kevés az antitest, akkor az immunrendszer nem vette komolyan a fertőzést (például kevés részecskeszámmal fertőződött az ember, ezért nem volt durva) vagy az oltást (pl mert alulműködik), ezért vélhetően memóriasejtből sincs olyan nagyon sok.

2021. okt. 12. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Lehet hogy van benne valami, habár nekem szerintem az életkoromnál fogva is szerintem kissebb az eselye hogy komolyabb bajom legyen
2021. okt. 12. 18:05
 6/8 anonim ***** válasza:
50%
A járvány kezdetén hangoztatott "idős, krónikus betegekre veszélyes a fertőzés, fiatalokra kevésbé" típusú kijelentéseket érdemes elfelejteni, azóta már rég nem ez a helyzet. Belehalni valószínűleg nem fog egy fiatal (bár volt rá példa), de maradandó légzőfelület károsodás, szívizom károsodás stb. maradhat vissza. A kanyaróba se feltétlenül haltak bele az emberek, mégse bagatellizáljuk el. A sejtes immunitásod minőségét nem tudják vizsgálni (legalábbis rutinszerűen), így az antitest szint tud információt adni a védettségedről, ami igen gyenge. Az, hogy átestél a fertőzésen nem fog automatikusan védettséget jelenteni.
2021. okt. 13. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 gyik123 ***** válasza:
81%

Szlávik megmondta az igazságot ezzel kapcsolatban! 4:25-től!

HIÁBA VANNAK EGYESEK BEOLTVA ÉS MAGAS AZ ANTITEST SZINTJÜK MÉGIS KÓRHÁZBA KERÜLTEK! AZ ANTITEST VIZSGÁLAT FELESLEGES!

[link]


Továbbá a genetikán is sok múlik, ugyanis a tudósok szerint azok adnak hatékonyabb választ a vírusra, akik az OAS1 gén prenilált változatával rendelkeznek.


[link]

2021. okt. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
42%
Ha nem vagy beoltva és van antitestek, akkor már átestél rajta. Ezek szerint túlelted. Valószínűleg a másodikat is túlélnéd. Igen, biztos, ismersz olyat, aki ismer valakit, aki olvasta a zinterneten, hogy volt valaki, aki az elsőt könnyen átvészelte, de a második sokkkkkkal durvább volt. Ja, biztos van ilyen. Kb.minden tízmiliomodik esetben. Nagyon nyomják a reklámot ennek a deltának, de a valóság az, hogy az eddigieknél is gyengébb. Annyi, hogy fertőzőképesebb. Oltásod még nem volt. Na, azzal nem biztos, hogy ilyen szerencséd lenne, de te tudod.
2021. okt. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!