Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Inzulinrezisztencia/ 2-es...

Inzulinrezisztencia/ 2-es típusú diabétesz lehet a probléma? Nem megy a diétázás, lelki, nőgyógyászati problémáim vannak, emésztési zavarok stb. Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Még a héten elmegyek a háziorvosomhoz, mert ez az állapot kissé tarthatatlan most már...nagyon félek.


A koronavírus előtt el kellett volna menjek vérvételre, de aztán nem mentem és azóta közelébe sem mertem menni az egészségügynek. Tudom, szánalmas, de már nem tudom visszacsinálni.


Azzal indult, hogy menzesz előtt nagyon fájt jobb oldalt a hasam, arra akartak rájönni, hogy vakbélgyulladásom van-e. Annyira fel voltam puffadva aznap, hogy semmit nem láttak és nagyon mérgesek lettek rám a dokik, hogy ezt hogyan gondoltam, elég megalázó volt, nem mertem mondani, hogy a puffadással évek óta küzdök, gyanús hogy IBS-em is van (laktózérzékeny vagyok), de idáig sem sikerült eljutni 2020 februárjában már. Vérvétel amiatt lett indokolt, hogy plazmát szerettem volna adni, erre kiderült, hogy nem jó a vörösvértest-számom, vérszegény vagyok. Elkezdtem szedni vasat, minden tünetem, a szédülés és a fáradtság megszűnt akkor, szakdogát írtam a korona kitörése alatt, de nem volt gond.


Aztán lassan megint... szorongás, depresszió, pánikroham, a 2. Hullámtól nagyon nehezen viseltem a helyzetet. A menstruációm olyan, mintha égne belül mindenem, de nem vagyok az az erősen vérző típus, sosem voltam (vérszegényen gondolon nehéz is). Felmerült bennem PCO gyanúja, endometriózis, ezeket most ki szeretném vizsgáltatni.


Azonban a szorongásos tüneteim, a mérsékelt hajhullás, az hogy nem bírok diétázni, mert rosszul vagyok, leesik a vércukrom (tegnap majdnem nem sikerült hazaérnem, teljesen abszurd volt), eléggé megerősítik a gyanúmat, illetve ezek mensi előtt-alatt sokkal rosszabbak mint általában, utána 2 hétig egészen jól vagyok, nem kívánom annyira nagyon a cukros dolgokat, de még így is édesszájú vagyok. A kenyeret próbálom kerülni, úgy tűnik a glutén sem a barátom, gyakori nálam a hasmenés is.


Úgyhogy valami biztos van, apai ágon minden férfi cukros volt 50 éves kora felett, apa is már 2-es típusú diabéteszes de le merem fogadni, hogy nála is IR-rel indult a dolog, csak ezt itthon nem túl gyakran diagnosztizálják.


Én azt gondolom az IR nem jobb a 2-es típusú cukorbetegségnél sajnos. :( Az egyéb melléktünetek depressziót, terméketlenséget, stb. Okoznak. Amikor elkezdődtek a tünetek bőrproblémákkal küzdöttem, ma már sokkal jobb.


Mindenféle vitamint szedek, próbálok odafigyelni, de a diéta nem igazán megy. 70 kilóról legalább 60-ra le kéne menni. :(


Aztán nem igazán ide kapcsolódik de a jobb térdem is eléggé rossz, be van gyulladva most, a rheuma is családban öröklődik.


Sírógörcsöt kaptam a félelemtől éjjel is, nagyon elkeseredtem. Tudom, nem dől össze a világ ha ilyesmi kiderül, rengetegen megküzdenek vele, de nekem a karrieremen kívül sosem alakult jól az életem, ehhez pszichoterápia is kelleni fog valószínű. :(


25/N



2021. okt. 19. 13:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Tehát gyakorlatilag semmi diagnózis nem fix, mert nem voltál még szakorvosnál. Szerintem mielőtt magadba zuhansz ezeken essél túl. Próbálj normális orvosokat keresni, akik komolyan vesznek. A diétát is csak akkor tudnád hatékonyan elkezdeni, ha különböző ételintoleranciák is bizonyítva lennének. Ezzel felkereshetsz egy dietetikust, aki segít összeállítani egy optimális étrendet. Szóval hajrá, szedd össze magad és az egészséged érdekében vágj bele!
2021. okt. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a biztatást! remélem mielőbb kiderül. Semmit sem akarok elkezdeni pontos diagnózis nélkül, úgyhogy ez most fontos célom. :)
2021. okt. 19. 14:28
 3/5 A kérdező kommentje:
29-ére van időpontja a háziorvosomnak, de arra kértem magam végül :)
2021. okt. 19. 14:37
 4/5 anonim ***** válasza:
Kaptál már azóta diagnózist?
2022. febr. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
4-es, ezt a véletlent pont most nézek fel ide. Sajnos nem. Voltam vérvételen, de azon kívül, hogy vérszegény vagyok, semmit nem mutatott ki. Márciusban megyek nőgyógyászhoz, mivel koronás lettem így a telem kifejezetten inaktívra sikeredett. És mivel magán, azt írták a honlapon, hogy javasolni szokták a dietetikust, egyéb kivizsgálást, szóval remélem jó helyre küldenek! ha kiderül valami, írok.
2022. febr. 27. 14:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!