Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Inzulinrezisztenciára milyen...

Inzulinrezisztenciára milyen gyógyszert lehet kérni orvostól? Ránéznék neten, ha tudnám mi a neve. Vagy van más megoldás is esetleg, ami nem gyógyszer?

Figyelt kérdés

2019. ápr. 29. 23:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Metformin.
2019. ápr. 30. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Neked nem kell kérni, majd ő megmondja, hogy mit kell szedned.
2019. ápr. 30. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
79%

Mi vagy Te, orvos? Te mondod meg a szakembernek, hogy semmihez sem ért, de majd Te megmondod neki, hogy mit írjon fel és mit tegyen veled???

Mióta csóválja a farok a kutyát?

Mit szólnál ahhoz, ha egy orvos kezdene téged irányítani abban a munkában, amit kitanultál és végzel?

2019. ápr. 30. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
27%
3-as, azért olvasni szabad róla? Köszi. Amúgy meg, fogom is kérni tőle. Mit tudsz te az angol gp-ről, ahol google-ről olvassák, mi a betegséged? Barom...
2019. máj. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
66%

Kedves Kérdező!

Te nem olvasni akarsz a gyógyszerről, hanem - amint írtad - fel akarod íratni az orvossal!

Jó egészséget kívánok!

2019. máj. 2. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
A gyógyszert majd az orvos kitalálja. Ami nem gyógyszer, az a diéta, mozgás, fogyás (ha van túlsúly). De nyílván ezek önmagában nem elegendőek.
2019. máj. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is UK-ban élek, itt a háziorvos csak ugródeszka, ne akard, hogy ő írjon fel gyógyszert, hanem kérj beutalót szakorvoshoz tőle. (Nem tudom IR-rel ki foglalkozik, de azért ezeket általában a gp is tudja, és magától ajánlja fel, hogy beutal.) Levélben küldenek majd időpontot, és a kórházban foglalkoznak veled alaposabban.

Azt megkérdezhetem, hogy milyen problémával fordultál hozzá, hogy elküldött IR vizsgálatra?

Mert én meddőségi problémával mindenre el lettem küldve (hormonsor, hsg, ultrahang, férjemnek sperma vizsgálat, stb.) de erre nem. Ahogy olvasom otthon rutinszerűen nézik ezt is.

2019. máj. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Magyarországon voltam endokrinológusnál pár éve, akkor már mondta, hogy kellhet gyógyszer, de még várna. Viszont megelőzésre is lehet szedni. Most, az ott elmondottak alapján már kellene szednem.
2019. máj. 2. 21:25
 9/11 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem vidd el a gp-hez az eredményeidet, a számokat csak látja, ha a szöveget nem is érti, mert magyarul van. És mondd azt, hogy aggódsz, mert egyre több a panaszod, sorold is fel (nem baj, ha nincs, itt sajnos túlozni kell, hogy komolyan vegyenek) és ha eljutsz a szakorvoshoz az majd kivizsgál rendesen, meg ír fel gyógyszert.

Nekem az a tapasztalatom, hogy kicsit rá kell tenni, eltúlozni a panaszt, meg ami a mániájuk, a családi halmozódás. Ha megkérdezik volt-e ilyen s családban, akkor "persze, mindenki ebben halt meg" na jó nyilván nem, de legalább egy embert említs, hogy érintett, úgyse derül ki, és már kapod is a pecsétet a beutalóra. Van már gyakorlatom, itt így lehet elérni vmit. Majd írj, hogy sikerült-e!

2019. máj. 2. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi. Június 6-ra van időpontom GP-hez.
2019. máj. 3. 11:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!