Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogy mondjam el a szüleimnek?M...

Hogy mondjam el a szüleimnek?Mit és hogy intézzem az ügyeim egy lehetséges betegséggel kapcsolatosan?

Figyelt kérdés

Pár hete vannak tüneteim,és nagyon erős a gyanúm hogy komoly baj van.Bejelentkeztem egy szakorvoshoz,de várni kell még az időpontig.Tudom hogy nem jó farkast kiáltani.De szinte biztosra érzem hogy daganatom van.Ami akár az életem végét is jelentheti hamarosan.

Nehezen birkózom meg a gondolattal...nehéz felkészíteni magam lelkileg a szembesítésre.De azt még úgy ahogy elfogadnám,hogy ez a helyzet.Ami nehezebb hogy a szülőkkel hogy közöljem.És végig nézni az arcukat,a reakciójukat.Szerencsére saját családom nincs,és jelenleg párom sincs.De a szülők miatt így is iszonyatos nehéz ezzel szembe nézni.

Milyen hivatalos ügyeket lenne érdemes elintézni,ha biztos lesz a probléma? Értem ezalatt hogy mindenem a szüleim kapjanak,mindenféle macera nélkül.Amire nem lesz szükségük eladni,elajándékozni stb...

Ha rosszul alakulnak a dolgaim szeretném úgy lezárni a dolgokat,hogy a szüleimnek semmivel ne legyen problémájuk,ne kelljen semmit intézni,rohangálni.

Hogy működik ilyen esetben az öröklés? A legközelebbi hozzátartozók kapnak mindent? Vagy érdemes ügyvédet bevonni,és leírni mindent hogy akaratom szerint történjenek a dolgok?

Nyilván nem vagyok milliárdos...de van egy házam,autóm,és valamennyi félretett pénzem is.

Egyébként ha rosszul is alakulnak a dolgok természetesen teszem amit tenni kell,vagy javasolnak az orvosok.Nyilván szeretnék életben maradni.Csak mellette szeretnék felkészülni a legrosszabbra is,és megfelelően előkészíteni a terepet.



2021. okt. 23. 18:09
 1/8 anonim válasza:
100%
Szia miért gondolod hogy beteg vagy? Engem először inkább ez érdekelne,hamar gondolkodol ilyen dolgokon szeirntem először vizsgáltasd ki magadat. És szívből remélem,hogy nem lesz semmi bajod és tévedsz! Minden jót!
2021. okt. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Milyen tuneteid vannak?
2021. okt. 23. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem esetleg várd meg, hogy kimondják a daganatot, mert gyakori kérdéseken heti 5-6 "daganatos beteg" öndiagnosztizálja magát. Az élményt ismerem, mert amìg laktózintoleranciával fogyasztottam tejet, addig gyakran én is úgy éreztem, hogy lassan meghalok és többször mentem orvoshoz azzal, hogy valami nagy bajom van, csak nem tudom mi (a laktózintolerancia XD).


Pontosan milyen daganatra gyanakszol és milyen fázisban van? Ha nem valami nagyon súlyos, akkor azért elég sok daganatnak jók a túlélési esélyei. Pl. prosztatarákokat 10-15 évvel a műtétek előtt is gyakran diagnosztizálnak, mellráknál szintén magas a túlélési esély. A bőrrákot általában elkapják áttételképzés előtt, mert 4-5 év, mire kifejlődik.


Amúgy lefelé->felfelé->oldalágra öröklés van ebben a sorrendben. Ha nincs feleséged vagy gyereked, akkor a szülők örökölnek. A papírokat érdemes összegyűjteni egy mappába mindenhez, esetleg érdemes bedobozolni a holmikat, amiket nem szeretnéd, ha egy segélyszervezethez kerülnének.

2021. okt. 23. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ugyvedhez vagy kozjegyzohoz fordulhatsz, hogy jogilag a leheto legegyszerubb legyen a szuleidnek. Segitenek a szabalyos vegrendelkezesben.


Nagyon sok erot es kitartast kivanok

2021. okt. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

A nyakamon kijött 1 hónapja két pici seb.És nem gyógyult,közbe elkapartam,úgy fest gyógyult.De a mai napig nem tűnt el...gyógyultnak néz ki,de látszódik.

Nyilván önmagában ez semmit nem jelent.Mellette duzzanatot érzek a nyakamon a gége és a pajzsmirigy környékén.Az utóbbi napokba sokszor érzek gombóc érzést a torkomban.Nyelésnél is néha tisztán érzem hogy valami nem stimmel,mintha valami lenne ott.

A nehezen gyógyuló sebek utalhatnak daganatra.És esztétikailag tükörbe nézve jól kivehető,és kitapintható valami kemény göb...ami szintén daganatra utalhat.Ha lágy lenne talán ciszta lenne.

De nyilván majd a szakorvosi vizsgálat megmondja.De valahogy érzem hogy most komoly a baj.

2021. okt. 23. 18:27
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A fejnyaki daganatokkal sem kell egybol eltemetni magad, ezek altalaban jol muthetok. A lenyeg hogy idejeben el legyen kapva,mielott tavoli attetet kepez. Legtobb esetben gyogyithato! Kitartast!


Nagyon drukkolunk neked, hogy ne errol legyen szo es hamar megoldodjon es ujbol egeszseged legyel!!!

2021. okt. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Jaj istenem. Ne haragudj, de egy kisse hipochondernek tunsz. Alapvetoen ez sztem egyaltalan nem utal daganatra. A nyelesi nehezseget szimplan okozhatja a stressz, amit ezzel a gondolattal magadnak generalsz. Nincs semmi bajod, ne aggodj.
2021. okt. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

#7

Egyáltalán nem vagyok hipochonder típus.Nem sok betegségem volt az eddigi életembe.Mikor bajom volt,akkor is jól éreztem előtte...volt egy nyaki ciszta műtétem régen...valamint 1 éve egy övsömör betegségem.Mindkettő előtt tudtam hogy valami nem stimmel.

És most is ezt érzem,csak sokkal durvábban.Mármint hogy ez valami sokkal nagyobb és komolyabb probléma.

Viszont abban igazad van hogy a stressz is okozhat tüneteket...és sajnos képtelen vagyok kiverni a fejemből a negatív gondolatokat.Szeretném hinni hogy csak a stressz okozza...de sajnos sok jel utal arra is,hogy valóságos tünetekről van szó.

2021. okt. 23. 19:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!