Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » El kéne mennem orvoshoz, vagy...

El kéne mennem orvoshoz, vagy ez tök normális?

Figyelt kérdés

Idén februárban elkaptam a covidot és nekem nagyon erős tüdőfájdalmaim voltak közben, illetve még utána is egy kis ideig. Azóta vannak a légzéssel problémáim. Egyre sűrűbben fordul elő, hogy nem kapok rendesen levegőt és be is szédülök ettől. Hosszú percekig tartanak ezek az időszakok és csak akkor múlik el, ha erőszakkal nem erre koncentrálok. Nagyon sok nehézséget okoz ez a mindennapjaimban, hiszen sportolok és muszáj bírnom, de egyre rosszabb ez az egész és akárkitől segítséget kérek, mindenki azt mondja, hogy ez csak a covid utóhatása és majd idővel elmúlik. Vannak ismerőseim, akik asztmára gyanakodnak, de többen is azt mondják, hogy ez inkább valamilyen mentális betegség lehet és nem egészségügyi. Szerintetek? Kérlek írjatok valami kézzelfogható tippet erre, vagy akár tapasztalatokat.


16/L



2021. okt. 24. 22:00
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem normális, hogy nem kapsz rendesen levegőt, szóval én a helyedben biztosan elmennék vele orvoshoz.
2021. okt. 24. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Nagyon is lehetséges ilyen, ezt a szakirodalomban is leírták már, hónapok múlva is lehet tüdőprobléma covid mellékhatásaként. Létezik posztcovid ambulancia, oda kellene eljutni.
2021. okt. 24. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én covid után 3 hónappal lettem asztmásnak nyilvánítva.

Menj el egy tüdőgyógyászhoz!

Nekem 4 röntgenem volt, szedtem a Medrolt is. De kitisztult. Viszont a hörgőm szűk maradt. Most 2 fajta asztmapipám van.

38 éves nő vagyok, nem dohányzom.

2021. okt. 25. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha sportolsz és bírod is akkor valami más lesz ott nem a tüdő.


A tüdő marhaegyszerű, meghallgatják, megnézik, ha nem sípol, fortyog akkor ok.


Ha ettől eltekintve egyensúlyproblémáid vannak az inkább vashiány lesz, vagy vérgáz probléma.


Vérnyomás / vércukor rendben?

2021. okt. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!