Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért nem áll be végre a...

Miért nem áll be végre a vérnyomàsom?

Figyelt kérdés

33 éves nő vagyok. Sajnos több mint 10 évig kezeletlen magasvérnyomással éltem. Nem volt tünete, nem fájt semmim így nem hanyagul nem fogalalkoztam vele. Egy általános orvosi vizsgálaton 270/160 volt. Na akkor már megijedtem. El lett kezdve kezelni. Volt 24 órás vm mérés, voltam kardiológusnál. Csináltak terhelésest stb.

Írtak fel reggelre két gyógyszert

Bilol 2.5 és Doxazosin rtd 4mg

Majd este szintén egy szem Doxazosin.

Egy hónapja tart a belállítás.

De a vérnyomásom alig akar lenenni. 140-150. De esténként van hogy 160. Nagyon sokat kell stresszelnem a csalàdom miatt. Stresszelek a vérnyomásom miatt hogy màr egy hónapja tart a kezelés és nem 120-130. Nyilvàn több 10 évnyi 180 feletti értéket nem egyszerű azonnal levinni. Csak idegesít. Ezek mellett delutánonként mintha valaki szoritaná a torkom. Veszek be egy frontint elmulik. Esténként mikor 160-at mérek (pl 7-ből 3nap) akkor pánikrohamot kapok mert megijedek miert ilyen magas és miert nem akar már beállni???

Talán erősebb gyógyszer kellene? Nem értem. Már nagyon ki vagyok az egésztől.

Jovőhét szerdára kaptam időpontot az orvoshoz.

Köszi ha válaszoltok.



2021. okt. 26. 13:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
80%

Lehet a stressz miatt van, le kellene nyugodnod és akkor mérni a vérnyomásod. Persze majd az orvos megmondja mi a teendő, lehet más gyógyszert ír fel.

Amúgy idő kell amíg beáll a vérnyomásod, nekem kb 3-4 hónap után lett csak 120-130 körüli, pedig én csak 180-ról indítottam, nem volt ilyen magas mint neked.

2021. okt. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Valamelyest megnyugat amit írtál!!! Azt hittem par hét alatt kell hogy beálljon. Nagyon szépen köszönöm!!!!!!!
2021. okt. 26. 14:27
 3/13 anonim ***** válasza:
48%

Nem is értem az embereket. Illetve értem mert félelemben tartanak minden sz@rsággal.


Te magad is tudod, és le is írod hogy a családod okozta stressztől van magas vérnyomásod. Tablettáktól várni a javulást? Más megoldás kellene szerintem.


Továbbá saját magadat is stresszeled hogy nézegeted a vérnyomásodat. Én magától a vér szótól is rosszul vagyok, ha gyakran mondogatnák, szerintem nem sokáig húznám.


Amikor az a kezeletlen magas vérnyomásod volt, hogyan érezted magad? Rosszul? Mióta "kezelik", jobb vagy rosszabb?

2021. okt. 26. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Amikor nem volt kezelve jól éreztem magam. Nyilvàn akkor is volt stressz az életemben. De amióta szedem a gyógyszereket és méregetnem kell csak stresszt okoz. Egyébként egy hónappal előtte tök jó kis életem volt, sokat nevettem, nem foglalkoztam sokat idiota emberekkel. Most pedig én vagyok az idióta. Tiszta szar.

De mindig igy van. Ha volt vagy van valami bajom akkor nagyon rá stresszelem magam. Tele leszek félelemmel és egész nap csak rágódok amig meg nem oldódik.

2021. okt. 26. 17:49
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor ebből mit tudunk leszűrni? Nem kérek választ rá, remélem te is tudod. Kívánom hogy ne stresszelj, és oldódjanak meg a családodban a dolgok.
2021. okt. 26. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy meg nem vagy idióta.
2021. okt. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Nagyon sokat jelent nekem amit mondtál. Úgy minden...

Veled szivesen beszélgetnék. Jó hatàssal voltál/vagy rám! :)

2021. okt. 26. 22:41
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nekem 210-ről indult a vérnyomásom.Most,két hete reggel-este gyógyszer,és így 140-160 között mozog átlagosan.Tudom,hogy nagyon nehéz,de ne stresszelj a 160-on se,örülj neki,hogy egyáltalán sikerült levinni ennyire! Mivel sajnos az a helyzet,hogy a sokat stresszelő,szorongó embereknek(szintén az vagyok) gyógyszer mellett is általában kicsit magasabb a vérnyomásuk.De gondolj bele,még a 160 is sokkal jobb,mint az életveszélyesen magas.

A szív-és érrendszeredet megfelelő étrenddel és mozgással tudod támogatni.Ha túlsúlyod van,akkor különösen fontos.Pánikrohamnál(nekem is van időnként,már kitapasztaltam mi az,ami használ) mindig kezdj el lassan és mélyen lélegezni(ha tudod,hogy mik a jellemző tüneteid,akkor már a roham elején el tudod csípni,így nagyobb eséllyel előzöd meg magát a rohamot) és tudom ez furán hangzik,de engedd át magad a rohamnak,ne küzdj,ne állj ellen,annál rosszabb! Frontin is segíthet,arra figyelj csak,hogy ne minden nap ugyanazt a dózist szedd,igyekezz kicsit variálni,mert egyébként függővé tehet.

Keress olyan szakembert-én is ezen vagyok most-aki megérti azt,hogy elsősorban a lelked kiállt segítségért,a magas vérnyomás "csak" ennek testi kivetülése.

2021. okt. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Hálás vagyok az első hozzászólónak, hogy sikerült megnyugtatni a kérdezőt, én ilyen hétköznapi dolgokat, adatokat nem tudok.


A 8-as hozzászóló ír jó dolgokat. Például a légzés. Egy egyszerű dolog, mégis, még erre sem képesek az emberek. Rendszeres lassú, mély légzés és kifújás, jó hatással van.


Viszont hogy; „engedd át magad a rohamnak”, ehhez nem tudok hozzászólni, lehet tényleg ez kell, de valahogy tényleg ijesztően is hangzik. Az orvosoknak kellene erről tanácsot adni, ahelyett hogy tablettákat írogatnak fel szerintem.


Azzal nem értek egyet hogy a frontin adagolását változtassa a kérdező, mivel vérnyomás ingadozás fog beállni.

Nem vagyunk orvosok, még csak spirituális gyógyítok sem, így lehet veszélyes, káros tanácsokat adunk csak.


Én magamból kiindulva, én nem szednék semmilyen tablettát, a vérnyomásomat sem méregetném.


Nézz videósokat, akik megnevettetnek, például Kontroll, Zsozé atya, lehet alpáriak, de engem ők tanítottak meg mosolyogni, nevetni.

2021. okt. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ez a kérdező is egy kamu troll! Privátban most már vesecisztáról mesél, hogy attól parázik. ennyit a gyakorikérdésekről is.
2021. okt. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!