Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Bélflóra probléma vagy komolya...

Bélflóra probléma vagy komolyabb lehet a baj?

Figyelt kérdés

Olyan panaszaim vannak, hogy elég gyakran szeles vagyok… illetve van, hogy érzem, hogy nem jó a belem… és utána fejfájás is rám jön . Közérzetem se szokott ilyenkor jó lenni…


Allergia meg intolerancia vizsgálat volt.. és étel független jönnek a tünetek . Laborom is jó .



2021. okt. 31. 10:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem bélflóra. Doki mit mond?
2021. okt. 31. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az sem mindegy azért, hogy a Mekiben ebédelsz kólával, vagy otthon, párolt zöldséget, roston hallal, vízzel.
2021. okt. 31. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Pénteken megyek vissza dokihoz , lehet kerek székletvizsgálatot .


Mekiben nagyon ritkán eszem, általában minden nap reggel zabpehely fahéjjal , alma naponta , áfonyát szoktam enni meg , Berkenye levet is fogyasztok.. . Meg szeretem igazából a rántott húst , akkor barna rizst … stb stb . Próbálok viszonylag egészségesen étkezni .

2021. okt. 31. 11:10
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Kérj széklet vizsgálatot
2021. okt. 31. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Megválaszoltad: zabpehely. A nyers, nem sterilizált malomipari termékek felületén rengeteg olyan mikroorganizmus van, ami az erre érzékeny embereknél emésztőszervi problémákat okoz. Sterilizálni kell a zabpelyhet (sütőben 105°-on 20 percig) ill. megfőzni alaposan (ha lehet) az ezzel készült ételt/kotyvalékot.
2021. okt. 31. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Senior Séf ***** válasza:
Sima rejtett gluténérzékenység is állhat a háttérben.
2021. okt. 31. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért a bélflóra problémát én nem bagatellizálnám a helyedben, már csak az áteresztő bél szindrómához köthető problémák, tünetek széles skálája miatt sem, amiből te többel is bírsz, sőt lehet, hogy még többel, csak nem tudod, hogy az is ide köt.
2021. okt. 31. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Glutenmentesen érkezem már hónapok óta :). Mielőtt nem ettem zabpelyhet is megvoltak ezek a tünetek :D .


Igen, azért megyek dokihoz elmondom neki mi a helyzet … és rákérdeztek a bélflóra témára és a székletvizsgálatra.

2021. okt. 31. 20:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!