Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez lehet evészavar, vagy...

Ez lehet evészavar, vagy valami más?

Figyelt kérdés

Sosem volt a legkönnyebb téma, mikor a méretekkel jöttek. Nem azért, mert nagy darab voltam világ életemben. Hanem, mert hiába hordtam mindig a legkisebb ruha méreteket (xs,s), akkor is mindig azt kaptam vissza a külvilágtól, hogy milyen kövér vagyok.

Mindig próbáltam lefogyni, hogy "tökéletes" méretem legyen, amit nem bánthatnak. De egy időben azon kaptam magam, hogy olyan dolgokat csinálok, ami talán nem a legjobb.

Ha eljön egy mély pontom, hogy azért nincs senkim, mert kövér vagyok, akkor a következő napokban annyira ehetnékem lesz, hogy akár egésznap enni tudnék, hiába fáj már a gyomrom. És vannak napok utána, mikor egy pohár vízen kívül más nem csúszik le a torkomon. És pár nap múlva pedig kezdődik az egész előröl.

Híztam, mióta ezt csinálom. És akármennyire is bűntudatom van miatta, ma is végig gondoltam mindent és oda lyukadtam ki, hogy elmentem este vásárolni és haza érve zabálni kezdtem. Lassan, nem tömtem magam, de azért kellően elfogyott minden 1 óra leforgása alatt.

Pusztán csak annyi maradt meg, amit még időben eldugtam a szemem elől, de még most is kísért.

Ezt evészavarnak mondják? Mert utána néztem a neten és a felsorolt betegségek közül egyik sem volt az, ami velem történik...


20/L



2021. nov. 1. 02:17
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Az, menj el pszichológushoz.
2021. nov. 1. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!