Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Magas lett a hugysav szintem...

Magas lett a hugysav szintem 354 nő vagyok... Nem értem nem dohányzom nem iszom, 35 kilót fogytam eddig, hogy mégis mitől... Most újra szednem kell rá gyógyszert...mit lehet ezzel kezdeni ?

Figyelt kérdés
2021. nov. 3. 07:57
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Elírtam bocsánat 454 javítom
2021. nov. 3. 07:58
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
a hugysav lehet magas húsfogyasztástól is
2021. nov. 3. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
A magas húgysav-szintet a sok állati fehérje fogyasztása okozza.
2021. nov. 3. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Igen ezt olvastam én is fogyasztok húst, szalámit, de nem túl nagy mennyiségben... Egyébként minden más èrtèkem tökéletes.... Évek óta kinlodok ezzel...direkt abba hagytam a cigit másfél éve nem cigizek, és egy korty alkoholt sem ittam hónapok óta, de amúgy sem szoktam... fogytam is ezért nem értem 😔
2021. nov. 3. 08:09
 5/12 anonim ***** válasza:
57%
Kérj rá Miluritot
2021. nov. 3. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Lehet hogy a húsfogyasztást kellene drasztikusan csökkenteni.

Pl. csak hétvégén ennél ebédre egy-egy szelet húst, vagy halat.

2021. nov. 3. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Szedtem már Mirulitot abba hagytam...de most megyek és ki váltom, úgy tűnik nem tudom abba hagyni sajnos
2021. nov. 3. 08:23
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Állati fehérje nem csak a húsban van, hanem a tejtermékekben meg tojásban is, lehet, hogy erre is jobban kellene figyelned.

Illetve a füstölt húsok sokkal jobban megemelik a húgysav-szintet, mint a friss, ez is sokat számít.


Esetleg próbáld ki egy hónapig, hogy nem fogyasztasz állati fehérjét, akkor javulni fog a dolog.


Mellesleg az, hogy leszoktál a cigitöl, szerintem mindenképpen elöny!

2021. nov. 3. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Mennyi folyadékot fogyasztasz? Nekem attól lett durván magas, hogy alig iszom.
2021. nov. 3. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Én is erre tippelek még, hogy nem iszom eleget.... Van amikor max két liter naponta
2021. nov. 3. 09:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!