Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit kezdjek a migrénemmel?

Mit kezdjek a migrénemmel?

Figyelt kérdés
Már 12 éve élünk együtt a migrénemmel, még ki nem derült mi a bajom(3 év) nehéz volt vele élni, gyakran jelentkezett és nem tudtam ellene védekezni, ezek a tünetek jelentkeztek: nem láttam jól, vagy egyáltalán nem, néha a hangokat sem hallottam, zsibbadtam, zavart volt a beszédem, nem tudtam elmondani mit akarok(1-2 óra), aztán fejfájás(5-6 óra), hányás és alvás és utána mintha semmi bajom nem lenne. Aztán ahogy telt az idő kevesebbszer jött elő(évi 1-2) kaptam rá gyógyszert. Az utóbbi hónapban 9szer ért utol, az utóbbi 4 nap folyamatosan, nagyon legyengültem. Aki esetleg hasonló helyzetben van elmondaná neki mi segített? Nagyon gyorsan helyre kellene rázzam magam, nagyon el vagyok maradva a teendőimmel. 24N

2021. nov. 3. 10:27
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekem ugyanez volt, aztán életmódot váltottam. A migrénes rohamok nagy részét a kevés folyadékfogyasztás okozza, ezt évekig mondták az orvosok, csak akkor nem érdekelt. Aztán bevezettem a napi 3 liter vizet, normális étkezést és kb a negyedére csökkentek a rohamok. Amikor meg érzem, hogy kezd jönni -szédülök, nyomott vagyok-, beveszek 2 Advilt (400-as) egy dupla kávéval és ez a legtöbbször segít.

Ami még jó, ha találsz valami sportot vagy stresszlevezető, kicsit meditatív elfoglaltságot, nekem a jóga meg a séta bejött.

Szóval ezek összességében a havi 8-10 kétnapos fejfájásom redukálták olyan 2-3 havonta egy durvább rohamra.

Nekem amúgy egyik célzottan migrénre való gyógyszer se jött be, mindet végigpróbáltuk a dokival, szóval abban nem tudok tanácsot adni.

28N

2021. nov. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Lehet kérni injekciót dúrvább migrénre ,de persze elötte mindent kivizsgálnak. Ez az injekció 5-8 évig megoldást jelenthet de sajnos semmi sem szünteti meg végleg. A kúra alatt nem kell gyógyszereket szedni, semmit se. Ez olyan mint amikor térdbe kérnek injekciót a porckopásosak.
2021. nov. 3. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!