Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Néha magasabb pulzusom, mikor...

Néha magasabb pulzusom, mikor érdemes orvoshoz fordulni?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

27 éves nő vagyok, nagyon ritkán tapasztalom hogy úgy a semmiből elkezd nagyon dobogni a szívem, meg mertem egy párszor ilyenkor a pulzusom, 90-110kozott mozog ilyenkor.

Ezt akkor tapasztalom ha idő változás van, vagy előtte lévő időszakban sokat Idegeskedtem.

Ez a magas pulzus kB 1 órán belül vagy még hamarabb elmúlik.

Volt olyan is, hogy azt hittemhogy magas, meg mértem és 80 volt "csak"

Szerintetek mikor menjek orvoshoz? Ha többször tapasztalom?

Egy fél alatt kB 2x 3x ha érzem ezt.

2 éve voltam teljes körű kardiológiai vizsgálaton, ahol mindent rendbe találtak.

Van így más is?

Köszönöm szépen előre is.



ápr. 28. 13:08
 1/5 anonim ***** válasza:
41%
Ez fekvés közben jelentkezik vagy mikor?
ápr. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

Felesleges orvoshoz menni vele, ha ilyen ritkán jelentkezik, plusz két éve teljes kardiológiai kivizsgáláson is mindent rendben találtak.

Ezt általában a szorongás, stressz és/vagy kimerültség okozza, nálam is emiatt van, de gyakrabban.

ápr. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
41%
Ezen nem tud az orvos segíteni, annyira ritka előfordulásról írsz (ráadásul ott is van szubjektív érzés, amit a tényleges mérés nem igazol), hogy az simán belefér a "normálisba".
ápr. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Ezzel felesleges.
ápr. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Titkos Arisztid ***** válasza:
Ez még lehet ok, ha a korral romlik, vélhetően egy kardioszelektív béta blokkoló lesz a vége (pl. metoprolol), de a stressz simán okozhatja, ami reverzibilis lehet, ha odafigyelsz a körülményekre
tegnap 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!