Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Fiatalon magas vérnyomás -...

Fiatalon magas vérnyomás - lesz valami hatranyom az eletben?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok. Nem vagyok elhízva, egészseges vagyok, a családban sem volt ilyen beteg.

Mégis fél éve fejfájásos panaszaimmal a kardiológiára küldtek, ahol kiderült hogy ingadozik a vérnyomásom. Ez azt jelenti, hogy a 24 órás Holter vizsgálat alapján az aznapi átlag 124/62 volt viszont a legmagasabb 152/82. Valamint a mérések 19%-ában magasabb volt a normálnál.

Azóta gyógyszert szedek rá.

Viszont mivel fiatal vagyok, szeretnék még ugyanúgy eljárni a barátokkal inni, bulizni alkalomadtán.

Cigit szinte teljesen elhagytam.

A gyógyszer szedése mellett, lehet ugyanolyan normális életem mint a velem egykorúaknak? Vagy esetleg van-e valaha esély rá, hogy nem kell életem végéig szednem?



2021. nov. 4. 15:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
63%
Életed végéig szedned kell, sőt egyre rosszabb lesz. Nekem is nemrég írtak erősebbet, ugyan így kezdődött, csak én már 30 körül vagyok. Attól még élhetsz normális életet, például tedd le a jogsit, akkor eleve nem ihatsz, problem solved.
2021. nov. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Van jogsim, a kérdés arra irányult, ha a vérnyomásom gyógyszerrel normál szinten van tartva akkor akadály nélkül élhetek úgy mint előtte? Nyilván amennyire tudok odafigyelek
2021. nov. 4. 16:06
 3/15 anonim ***** válasza:
13%
Nem fogsz sokáig élni. Ha már magas a vérnyomásod ott már baj van. Ezt tetézed, hogy vérnyomáscsökkentöt szedsz, ami szintén káros a szervezetednek. Hiába viszi le, mellette pusztít is eléggé. Ez van. Ha mellé alkoholista is akarsz lenni egészségedre.
2021. nov. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Ki beszélt arról hogy alkoholista szeretnék lenni?
2021. nov. 4. 16:09
 5/15 Hellmano ***** válasza:
100%
Nekem gyerekként volt magas a vérnyomásom és csesztettek vele a dokik...én saját döntésem alapján soha nem szedtem rá egy darab gyógyszert sem. És milyen érdekes 43 vagyok és sehol az a magasvérnyomás. Egészséges életmód, sportos életvitel, soha nem dohányoztam, alkoholt is max. 30 éves koromig ittam néha. És nekem elmúlt a magasvérnyomás pikk pakk egyszercsak. Nem mondom, hogy követendő példa az enyém, de szerintem, ha 10-en évesen elkezdem szedni a gyógyszer, ma már lehet egy gyógyszerfüggő roncs lennék pár agyvérzéssel vagy stb.
2021. nov. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Nem ertem minek irnak fel nekem akkor gyogyszert fiatalon ha elwtnodvaltassal lehet rajts csokkenteni.
2021. nov. 4. 16:36
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak szerintem nem magas vérnyomás? A magasabb értékek is lehetnek normálisak napközben. Stressz, sportolás, szex, bármi.. Én a helyedben elmennék egy magánorvoshoz.
2021. nov. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
2021. nov. 4. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
25%
Te mondtad elakarsz járni inni és bulizni, úgy élni mint a korosztályod. Hát a te korosztályod full akoholista. Hétköznap is csatt részegek, hétvégékről nem is beszélve. Nem az a alkoholista aki mindennap iszik, hanem akinek függőséget okoz. Te korosztályod meg hétvégén mindig matt részeg. Hajnalban összevissza hányják magukat a belvárosban. Te közéjük akarsz tartozni, csak még gyógyszerre is innál. Akkor hajrá. Ráadáaul gyógyszer függővé is válsz. Nekem édesmind1 mi lesz veled. Mindennap halnak meg hajléktalanok az utcán, csak róluk sem beszélnek. Ennyi. Ha szeded a gyógyszert szeded ha nem nem, iszol részegre vagy sem mind1. Te életed.
2021. nov. 4. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Amugy magamnak en valahogy sose mertem magasat, mikor a 24 oras rajtam volt kb egesznap pihentem de amugy beteg voltam akkor ugy emlekszem, esetleg nemtjdom hogy sosan ehettem-e mivel azt olvastam az is megemelheti, en pedig aztan mindent sozok, de lehet tenyleg nem lenne hulyeseg egy magan
2021. nov. 4. 17:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!