Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Magas vérnyomás betegség,...

Magas vérnyomás betegség, változtatni kellene a gyógyszer szedésén?

Figyelt kérdés

Fél éve magas vérnyomást állapítottak meg nálam. Eleinte irtak fel 5mg Coverexet amit 2,5mg-ra csökkentettünk idővel. Előtte irtak fel nekem Concort (pulzus csokkentot) azt is szedtem egy ideig viszont mar a kettotol alacsony volt ezert a Concort nem szedem egy ket hete kb.

Most ismet fajt a fejem megmertem a vernyomasom es 137/81-et mértem aztán azonnal megmértem utánna még kétszer, ekkor 127/76 illetve 123/76 volt. Igaz elszívtam előtte egy heetset es utanna ereztem a fejfajast, ezert mertem.

Szükséges e felkeresnem ismét a kardiológusom?



2021. nov. 4. 10:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Önkényesen nem hagyhatod abba a gyógyszert, orvossal kell megbeszélni, mérd meg naponta 3szor a vérnyomásod, lehet a gyógyszer elhagyása miatt újból magas lesz.
2021. nov. 4. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Semmi baja a vérnyomásodnak.
2021. nov. 4. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Igaz stressz ert most, nemtudom mennyire befolyasolhatta.

A concort azert hagytam el mivel eloszor 80as pulzusszamra irta fel a haziorvos, majd tovabbi vizsgalatoknal azt irtak a leletre hogy magas pulzus eseten javasolt.

Viszont nelkule is teljesen jo a pulzusszamom, emiatt hagytam abba.

2021. nov. 4. 10:40
 4/4 A kérdező kommentje:
Eltelt fél óra, kicsit megnyugodva megmértem. 114/59 66bpm
2021. nov. 4. 10:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!