Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A vérnyomásmérő szívritmuszava...

A vérnyomásmérő szívritmuszavart jelzett , mit csináljak?

Figyelt kérdés

Mértem néhányszor és az egyiknél 136/86 72p , kijelezte a ritmuszavar ikont , ez kb 2 órája volt utána még sokszor megmértem , meg most is és semmi. Mintha annál a mérésnél azt éreztem volna hogy a pulzusom lelassúl majd fölgyorsúl , nemrég volt 24/h méresem de semmi.

Viszont sok extra systolem van , lehet azt jelezte , mondjuk akkor azt sem éreztem



2021. okt. 29. 15:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
57%
Az én vernyomasmeromon nincs is ilyen ikon 🤷‍♀️
2021. okt. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%
Ha aggaszt a dolog, akkor menj el a háziorvosodhoz. Ő majd megítéli, kell-e továbbmenned kardiológiára emiatt.
2021. okt. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy kicsit hipochonder vagy.

"ez kb 2 órája volt utána még sokszor megmértem".

Minek?

Még 2 óránként sem kell, nemhogy 2 óra alatt sokszor.

Egyébként a ritmuszavar megállapítására nem alkalmasak a vérnyomásmérők.

2021. okt. 29. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
3-as igazad van , tényleg hipochonder vagyok , és tudom hogy nem alkalmasak , de a mérő leírásában az van , ha ez többször előfordul , ezért mértem hogy mutatja e még 1× vagy többször
2021. okt. 29. 16:12
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem speciel kell most mérni 2 óránként de azért mert vérnyomáscsökkentő gyógyszer beallitason vagyok, előtte szerintem évente ha 2x mértem
2021. okt. 29. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Én is csak azért mértem , mert egyébként csak felidegesít , mert a héten elhagytam egy gyógyszert , mert a kardiológus azt mondta lehet attól alacsonyabb a pulzusom. És tényleg valamivel magasabb összességében a pulzus
2021. okt. 29. 16:16
 7/11 anonim ***** válasza:
Néha nekem is kijelzi, de ha megmérem újra akkor már nem, így nem is foglalkozom vele.
2021. okt. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ha csak egyszer jelzi ki, nem kell foglalkozni vele, már attól is lehet, ha bemozdulsz mérés közben. De akár ha stresszelsz mérés közben, az is kiválthatja.

Naponta háromszor bőven elég megmérni, az is csak akkor, ha valami miatt indokolt.

A ritmuszavar ikonnal csak akkor kell foglalkozni, ha megfelelő mérési technika mellett gyakran előjön, akkor viszont ki kell vizsgáltatni.

2021. okt. 29. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Tegnap este volt még egy ritmuszavar kijelzés, bementem a sürgősségire. EKG rendben- hazamehetek. De iszonyúan parázok hogy ez mi lehetett pitvar fib v valami más?
2021. okt. 30. 13:10
 10/11 anonim ***** válasza:
Megvizsgáltak, minden rendben, akkor miért parázol? A stressztől is lehet többször ilyen kijelzés, nyugodjál már meg, hogy semmi bajod.
2021. okt. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!