Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Magasnak hittem a pulzusom,...

Magasnak hittem a pulzusom, erre megmértem, és kb. 60; mégis úgy érzem, hogy kalapál a szívem, ez mit jelenthet?

Figyelt kérdés
2021. nov. 8. 12:16
 1/10 anonim ***** válasza:
35%

Én orvoshoz mennék mielőbb, és addig is, amíg kapsz időpontot - ez azért nem biztos, hogy sürgősségi kategória - vezetnék vérnyomás és pulzusnaplót!

Ha romlik a helyzeted, akkor meg sürgősségi, vagy vitesd be magad a mentőkkel!

2021. nov. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Mivel mérted? Nálam volt már ugyanez és szerintem a valóságban duplája volt a mértnek. Legközelebb rakd a nyaki verőérre a mutató és hüvelykujjad, némi rutinnal óra nélkül is meg tudod határozni az ilyen szintű különbségeket.

Gondolom azt nem kell magyarázni, hogy a 60 a percenkénti szívdobbanás mérőszáma.

2021. nov. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
49%

Hogy nagyot üt. Ez nem arányos azzal, hogy milyen gyakran.

Ez olyan mint kis benzines zizegő motor magas fordulaton, meg az egyhengeres diesel, ami azt mondja jó hangosan töff........töff.......töff, és kirázza magát a helyéről, de nem forog magas fordulaton.

2021. nov. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért egyből nem kell a mentőket javasolni, nem tudjuk az előzményeket, lehet megivott egy kávéra két energiaitalt, vagy stressz érte, lehet pánikroham, stb. Első körben ahogy írtam nézd meg manuálisan, hogy reális az a 60, vagy az inkább 120 lesz, ahogy érzed.
2021. nov. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

It guynak igaza van, megszámolod időegység alatt, mennyit pulzál.

Egyébként ez alaphelyzetben, stresszhelyzetben, esetleg sport közben volt?

2021. nov. 8. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Alaphelyzet, most ébredéskor


A vérnyomásom elvileg teljesen jó

2021. nov. 8. 12:35
 7/10 anonim ***** válasza:
És nem volt rémálmod? Nekem olyankor volt már ilyen. Pl. veszekedtem (ordítoztunk) valakivel álmomban, vagy épp balesetben láttam járművet berobbanni. Ilyenkor nekem is kalapált.
2021. nov. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem :D:D
2021. nov. 8. 12:46
 9/10 A kérdező kommentje:
inkább izgulós tipus vagyok
2021. nov. 8. 12:47
 10/10 anonim ***** válasza:
Hogy vagy ? Mi a helyzet most ?
2021. nov. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!