Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Igaz az, hogy a koronavírussal...

Igaz az, hogy a koronavírussal fertőzöttek néha elveszítik az ízlelést és a szaglást?

Figyelt kérdés
Ha igen, akkor melyiket gyakrabban? És ezek később visszajönnek, ha az illető meggyógyul? Mi van, ha egy kutya kapja el a vírust, akkor az neki gondolom nagyon rossz lenne.

2021. nov. 9. 18:40
 1/10 anonim ***** válasza:
97%
Van aki elveszíti,van aki nem. Van akinek visszatér hamar, másnak meg hetek hónapok kellenek. Ezekre nincs egységes válasz:) Nekem kb 1 hétig tartott,hogy semmi ízt és illatot nem éreztem.
2021. nov. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%
Szaglás gyakoribb. Meg nem teljesen vesztik el sokszor, csak csökken. Ismerek olyat akinek egy év után sem jött még vissza a szaglása.
2021. nov. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, a személyes tapasztalatok különösen értékesek számomra, de aki csak az ismerősei révén tudja, vagy csak hírből tudja, az is érdekel.
2021. nov. 9. 18:52
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Én olyat is ismerek, aki még 2018-ban kapta el a vírust, de csak miután járvány lett és nyilvánosságra került, hogy ízérzékelés- és szaglásvesztést okozhat, akkor tudta utólag azonosítani, hogy az a kb. 2 hétig tartó nagyon erős lázas, hurutos, náthás betegsége covid lehetett. A szaglása most, évek után kezd valamennyire visszatérni, de megváltozott formában, szinte újfajta, inkább kellemetlennek minősíthető szagokat érez.
2021. nov. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm 4-es, a szóban forgó személy megpróbálta valamilyen orvosi vizsgálatokkal kideríteni, hogy tényleg lehetett-e akkor covid-19 fertőzése? Vagy lehet, hogy vannak más betegségek is, amik ezt okozhatják?
2021. nov. 9. 19:20
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak néha, hanem elég gyakran elveszítik az ízlelést és a szaglást a covidosok, és ez valakinél gyorsan elmúlik, valakinél még lehet hogy soha nem jön rendbe. Nyilván messze nem ez a covidnak a legrosszabb tünete/szövődménye, de azért elég kellemetlen lehet. Olvastam olyat, hogy egy szakács miután meggyógyult még mindig nem érezte az ízeket és a szagokat, és ezért már nem tudott a szakmájában dolgozni.


Nekem elég érdekes volt. A szaglásom 1 hétre elment teljesen amikor covidos voltam, és utána csak lassan jött teljesen vissza. De nem úgy, hogy az erősebb szagokat éreztem először hanem teljesen összevissza. A mentol meg a domestos szagát pl még hetekig nem éreztem rendesen.

Az ízekkel meg úgy voltam, hogy csak az alapízeket éreztem egy ideig, de azokat nagyon erősen. Sima 50%-os étcsokit például elég sokáig egyáltalán nem tudtam enni, mert olyan keserűnek éreztem.

Meg olyan is volt amikor egyszerűen más ízűnek/szagúnak éreztem valamit, például a mogyorós szaloncukrot kókuszízűnek, vagy a domestost citromillatúnak....

2021. nov. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ha van a hivatásos szakácsnak olyan biztosítása (amit még a covid járvány előtt kötött), hogy ha egy betegség munkaképtelenné teszi, akkor fizet a biztosító, akkor az vajon ezt is lefedi?
2021. nov. 10. 08:51
 8/10 A kérdező kommentje:
Az, hogy ki melyik érzékelését mennyire és mennyi időre veszíti el, az kapcsolatba hozható a vírus variánsokkal, vagy simán csak egyéntől függ?
2021. nov. 12. 15:11
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem évek óta elmegy az izlelesem szaglasom ha náthás vagyok. Nem annyira újdonság ez.
2021. nov. 13. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerda óta beteg vagyok , először csak gyengeség , köhögés majd láz. A lázam lement jobban is lettem erre tegnap bedugult az orrom mára pedig se ízlés se szaglás! :( Lehet , h megfaztam mert nem volt jó a fűtés és pont utána lettem beteg! Vagy megfázás v COVID nem tudom de nagyon rossz! Alítolag ha az ecetet sem érezzük akkor COVID. De én beleszagoltam és kidugult az orrom majd utána picit éreztem a szagokat! Most megint semmi :( remelem elmúlik minél előbb
2021. nov. 13. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!