Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Pajzsmirgy túlműködés és a...

Pajzsmirgy túlműködés és a szorongás,pánikbetegség közöt van kapcsolat?

Figyelt kérdés

Kb 2 hónapja diagnosztizáltak pajzsmirigy túlműködőnek,azóta szedem a tyroxint!

Voltam kontrollba az orvos azt mondta van egy kicsi haladás a gyógyuláshoz!

A tüneteim csökkentek,viszont nagyon rá szorongok dolgokra,pl.ha láttok valami betegségről szóló bejegyzést akkor rá parázok hogy lehet nekem is olyan betegségem lesz,volt olyan is hogy hirtelen olyan gondolat tört rám hogy "mi lenne ha a kocsi elő ugornék" de ilyenkor mindig észbe kapok hogy nem kéne ilyeneken gondolkodnom!

De utána ott marad ez a félelem érzet hogy vajon miért és honnan is jött ez a gondolat!

Sok helyen olvastam hogy a p.túlműködés okozza a pszichési tüneteket is!

De ha majd meg gyógyul a p.túlműködés vagyis helyre áll akkor elfognak múlni a szorongó rossz gondolatok?



2021. nov. 11. 18:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
52%
A tyroxin alulmukodesre valo, nem tulmukodesre. Szoval akkor mi bajod is van?
2021. nov. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
en is igy vagyok hazi orvoshoz menjek ezzel?
2021. nov. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha esetleg nem is teljesen, de biztosan hozzájárul a szorongáshoz a túl magas vérben keringő pajzsmirigyhormon szint, de ez az alacsonyra is igaz.
2021. nov. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Az első válaszolónak!

Thyrozol el írtam

Bocsánat!

2021. nov. 11. 19:26
 5/11 A kérdező kommentje:

Szerintetek ez szorongás?

Vagy forduljak pszichológushoz?

Csak azt nem nagyon szeretném vajon rendeződik ez a problémám is amikor csilapodik a p.túlműködés?

2021. nov. 11. 19:34
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem a pajzsmirigy túlműködés okozza. Keress fel egy klinikai szakpszichológust és/vagy pszichiátert.
2021. nov. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
6-os a pajzsmirigy túlműködés is kivált hasonló tüneteket, de az is igaz, hogy, a pszichológus segíthet abban, hogy ilyen helyzetben se legyen annyira szorongó, jobban helyén kezelje a pajzsmirigy túlműködést okozta tüneteket.
2021. nov. 11. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

7# Itt nem a szorongásról van szó. Azt okozhatja pajzsmirigy túlműködés. A kényszergondolatokat már kevésbé... "mi lenne ha a kocsi elő ugornék". Ilyenkor sürgősen klinikai szakpszichológust vagy pszichiátert kellene felkeresni, és nem a pajzsmirigy túlműködésre fogni.

(2 hónapja szedi a gyógyszert. Ilyenkor már rég hatnia kellene.)

2021. nov. 11. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

.honapja szedem a gyógyszert azóta vannak ezek a tünetek!

Bocsánat megint el írtam!

Az orvosom -szerint ez még kevés idő a tünetek megszűnéséhez!

Pszichológus nem szeretnek menni..

Máskép ezt nem lehet legyőz

2021. nov. 12. 09:16
 10/11 A kérdező kommentje:
1.hónapja
2021. nov. 12. 09:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!